Zorlanmıyor

İstanbul karayollarına ait 96 bin 505 metrekarelik arsasını 800 milyon dolara alan Zorlu Gayrimenkul, İzmir ve Ege’de de atağa kalktı. 3 önemli gayrimenkul alan şirket, İzmir’den Muğla’ya sahil bandında gayrimenkul taraması yapıyor.

İSTANBUL Zincirlikuyu’da karayollarına ait 96 bin 505 metrekarelik arsasını 800 milyon dolara alan, İETT’ye ait arsa için Dubai Şeyhi’ni zorlayan Zorlu Gayrimenkul bu kez İzmir ve Ege’ye gözünü dikti. Önce İzmir kent merkezinde Küçükbay Grubu’na it Orkide Alışveriş Merkezi ile bitişiğindeki otopark 34 milyon 300 bin dolara alındı.

ZORLU Gayrimenkul Geliştirme A. Ş. Müdürü Levent Ergül, İzmir ve Marmaris’te 3 gayrimenkulün alımını tamamladıklarını, yeni alımlar da yapabileceklerini belirtti. Ergül, Marmaris Yalancıboğaz mevkiinde Aksaz Askeri Üssü’ne giden yol üzerinde 152 dönümlük arazinin alımını tamamladıklarını kaydetti.
Zorlu yatırımlar.

ZORLU Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Levent Ergül, İzmir ve Marmaris’te 3 gayrimenkulün alımını tamamladıklarını, yeni alımlar da yapabileceklerini belirtti. Ergül, Marmaris’te Aksaz Askeri Üssü’ne giden yol üzerinde 152 dönümlük arazinin aldıklarını burada turistik tesis yatırımına başlayacaklarını dile getirdi.

ÇEŞME’DE Mersin Koyu ile ilgilendiklerini kaydeden Ergül, 20 milyon metrekare alan üzerinde 2 milyon metrekare imar hakkı verildiğini, bu alan üzerinde 5 ya da 6 yıldızlı oteller, marina, günübirlik tesisler ve 200 bin metkekarelik bölümde de yabancılara kiralama için yazlık konutlar yapılabileceklerini bildirdi.

İZMİR’DE Küçükbay Grubu’na ait Akmerkez Gıda ve İhtiyaç Maddeleri A.Ş’yi 34 milyon 300 bin dolara satın aldıklarını anlatan Ergül, şirket bünyesinde halen çalışan Orkide Alışveriş Merkezi ve bir otoparkın bulunduğunu söyleyip, ‘Merkezi büyütüp iş merkezi, otel ya da rezidans yapabiliriz. Bu da gelecek süreçte belli olacak’ dedi.

ERGÜL, İzmir’de gayrimenkul piyasasının İstanbul’daki kadar hareketli olduğunu belirterek, kentin 5 yılda çok değişeceğini vurguladı. Basmane-Karşıyaka arasında bazı gayrimenkullerle ilgilendiklerini ifade eden Ergül, kentteki yıkık, dökük ve eski görünümdeki binaların değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

27.03.2007  Star EGE{nomultithumb}