İzmir’e 5 yılda 500 milyon dolar

İzmir’e 5 yılda 500 milyon dolar

Cesur SERT (DHA)

İzmir’de lüks konut sektöründe ciddi açık olduğunu belirleyen Sancak Grup, kurduğu Folkart Yapı Şirketi kanalıyla harekete geçti.

SANCAK ailesine ait Saya Grup bünyesinde kurulan Folkart Yapı, İzmir’e ödüllü projeler kazandırmak için çalışmaya başladı. Genel Müdür Mesut Sancak, "Hedefimiz İzmir’e beş yılda toplam 500 milyon dolarlık yatırım yapmak" dedi. Sancak Ailesi’nin ilaç dağıtımı başta olmak üzere pek çok sektörde yatırımı bulunduğunu belirten Sancak, "Ailenin genç kuşak temsilcileri olarak Saya Grup İç ve Dış Ticaret adı altında bir yatırım şirketi kurduk. İlk etapta inşaat ve perakende sektörüne ağırlık vermeyi hedefliyoruz" dedi ve şöyle konuştu:

YAYILACAĞIZ: "Bu amaçla Folkart Yapı’yı devreye aldık ve şu ana kadar 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Önümüzdeki beş yılda rakamı 500 milyon dolara çıkarmayı planlıyoruz. İlk etapta İzmir ve çevresine ağırlık verip, ardından Ege’ye yayılacağız. İzmir’de lüks konut sektöründe ciddi bir açık var. Bu boşluğu farkederek İzmir’e yakışır projeler sunmak amacıyla yola çıktık."

Hürriyet Ege / 21.07.2007