İzmir Hong Kong olacak

GENÇ PARTİ’DEN BİR VAAT DAHA
İzmir Hong Kong gibi vergisiz bölge olacak
<ÜMİT YALDIZ>
Genel seçim vaatlerinden İzmir de nasibini alıyor. Genç Parti ilk kez Az Alkmar-Fenerbahçe maçında altyazıyla duyurduğu ‘İzmir Vergisiz Bölge’ olacak vaadini İzmir’de düzenlenen basın toplantısıyla Genel Başkan Yardımcısı Gönül Saray Alphan tarafından açıklandı.
İzmir, Sakarya ve Edirne için yaptıkları özel projeleri kamuoyuna açıklayan Alphan, “İzmir’e özel yasa ile ‘Vergisiz Bölge’ statüsü kazandıracağız. Özel statüye sahip vergi cenneti olan Hong Kong modeli ile İzmir yılların verdiği ihmalden sonra bacasız sanayinin merkezi haline gelecek. Yerli ve yabancı sermaye bu kente akın edecek” diye konuştu.
Emtia Borsası kurulacak
İzmir’deki Tarım Borsası (VOB)’u geliştireceklerini yanına bir de ABD’nin Chicago eyaletindeki gibi Emtia Borsası kuracaklarını, bilişim, hizmet, turizm başta olmak üzere çevreye duyarlı sanayiyi bu bölgeye kaydıracaklarını vurgulayan Alphan, İzmir’in ‘Vergisiz Bölge’ olması halinde yabancı ve yerli sermayenin akacağı bir bölge olacağını, işsizliğin kökten çözüleceğini kaydetti.  Alphan, “Yıllardır verdiğini alamayan İzmir’in kaderi, Vergisiz Bölge olmasından itibaren değişecek” dedi.
Yenigün – 24.02.2007