İzmir bir bütündür

İzmir’imiz çevre yolları ile nefes alıyor. Şehir planlamalarında çevre yollarının trafik akışına, ve ekonomik gelişimlerindeki katkısı tartışılmaz. Geçen Cumartesi açılan Karşıyaka çevre yolu ile özellikle Çiğli Organize sanayi, Mavişehir ve Sasalı Bölgesi  rahat bir nefes aldı. Bu hattın geçte olsa tamamlanması ile birlikte İzmir’imiz aynı zamanda  çok modern bir görüntü aldı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

***
Dünyada yaşanan ve ülkemize de yansıyan ekonomik ve siyasi belirsizlikler aslında hepimizi farklı boyutlarda etkiliyor. Belki de her gün, ekonomik değerlendirmeleri alıyoruz. Hep İzmir’in ekonomik olarak gerilediğinden, sıçrama yapamamasından konuşuyoruz.

Üniversiteleri, Organize Sanayi Bölgeleri, Serbest Bölgesi, Limanı, sektörel siteleri ile İzmir bir bütün.

Çevre yolları ve duble yollarla birlikte İzmir bugün, Manisa, Denizli, Turgutlu, Aliağa, Çeşme ile bütünleşmiş, gerçek anlamda ülkemizin Batı’ya açılan penceresi olma özelliği ile birlikte ülkemiz sanayi ve ticaret kuruluşları içerisinde hep ilklere imza atmış kuruluşlara sahip.
Yaşar Holding, Bakioğlu Holding, İnci Holding, Mahzar zorlu Holding, Tatış, İzmie Demir Çelik Sanayi,  Yorsan,Aklim,CMS, Sunel,  Özgörkey gurubu,İzeltaş,Esen Gurubu, AKG gurubu, Küçükbay, Med Union, Cevher Döküm , Özkan Demir Çelik, Terbay  Gurubu, Pektim, Ege Seramik, Markem, BMC, Arkas, Öztüre,  JTİ,  Amway, Ege Gübre, Akdeniz Kimya, Verim Plastik , Dimes, Safkar, İmas, Asmaş, Delphi, Cer Çelik.
***
Bu kuruluşlar tarihlerinde hep başarıları ile geçmişleri olan  burada saydığımız kuruluşlardan sadece bazıları. Daha niceleri evet İzmir’imizde var ve var olmaya da devam edecekler. İzmir’imize baktığımızda aslında gelişim tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle yabancı yatırımcılar için İzmir her anlamda bir cazibe merkezi.

İhtiyacımız olan şey aslında biraz daha moral. Yapılması gereken alınması gereken çok tedbir olmakla birlikte, İzmir’in ve İzmirli Kuruluşların başaramayacağı, aşamayacağı hiçbir engelin olmadığına inanmak, bizi başarıya ve daha aydınlık bir İzmir’e taşıyacaktır.

Hepinize başarılı yeni günler dilerim.
yenigün – 24.06.2008{nomultithumb}