Yine metro yine tartışma

BU KEZ ÇEVRECİLERLE AKADEMİSYENLER AYAKLANDI

Sancılı ihalelerden sonra şimdi de yeni başlayan Bornova hattında sıkıntı çıktı. Ağaç kesilmesi tepki topladı. Vagonların yol açacağı titreşimin de üniversitedeki hassas cihazları etkileyeceği iddia edildi

 Milliyet EGE – 03.08.2007{nomultithumb}

Baş ağrıtan bir gelişme daha
İZMİR’DE metro tartışmaları bitmek bilmedi. Üçyol-Üçkuyular ve Aliağa-Menderes hatlarında müteahhit firmaların neden olduğu sıkıntılar çalışmayı geciktirdi. Bu sorunlar aşılırken şimdi de Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez güzergahında baş ağrıtan gelişme patlak verdi.

Kimi dikildi, kimi biçildi
ZEMİNİN üstten kazılmasıyla yürütülen tünel inşaatları sırasında zeytin ve çamlar sökülüp başka yerlere dikildi. Taşınması güç, kalın gövdeli ağaçlar izin alınarak kesildi. Ege Çevre Platformu Sözcüsü Erhan İçöz ise, katliam yapıldığını savunup, projeyi ''yeşil düşmanı'' ilan etti.

Rektörlüğe rapor verildi
EÜ Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde de kriz çıktı. Metro vagonlarının yaratacağı sarsıntının, hassas cihazları etkileyeceği öne sürüldü. Bir rapor hazırlanıp önlem alınması için rektörlüğe verildi. Büyükşehir Belediyesi gerekli önlemin alındığını söyledi.