Yamanlar’da kamulaştırılan dört ev yıkıldı

Yamanlar'da kamulaştırılan dört ev yıkıldı

Karşıyaka Belediyesi İmar, Yapı Kontrol ve Zabıta müdürlükleriyle şantiye birimlerinden oluşan ekipler, Yamanlar Mahallesi'nde kamulaştırılan dört evi yıktı.

İmar planlarında yeşil alan ve yol arazisi üzerine kurulmuş olmaları sebebiyle kamulaştırılan ve bedelleri ödenen 7351 Sokak 66/1-A, 7355 Sokak 121 ve 123 adreslerindeki evler, tahliye edildikten sonra yıkıldı.
Bu evlerde yaşayan ve ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilerin taşınması, Karşıyaka Belediyesi tarafından yapıldı. Sosyal yardım programına dahil edilmeleri için de konu Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bildirildi.

Yıkımların tamamlanmasıyla boşalan arazi üzerinde, Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü'nce yeni yol ve park düzenlemesi yapılacak. Düzenlemenin en önemli sonucu ise Yamanlar otobüs son durağının çıkmaz sokak durumundan kurtulacak olması. Durağı tek şerite ve tek yöne sıkıştıran, ayrıca otobüslerin dönüş manevrasını engelleyen binaların yıkılmasıyla bu sıkıntı ortadan kalkacak. Böylelikle hem otobüs durağı ve cadde genişleyerek yan yollara bağlanacak hem de halk ve trafik rahatlayacak.

Haber Ekspres / 18.12.2007