‘Utanç duvarı’na karşı denizi buluşturan proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa – Menderes hafif raylı sistem hattının geçtiği bazı bölgeleri duvar gibi ayıracak. Buna karşı çıkan Anavatanlılar, özel proje hazırladı

 İZMİR Milliyet

Anavatan Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı Halil Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın icraatlarını eleştirdi.
Bir dünya kenti olması gereken İzmir’in utanç duvarlarıyla örülmek istendiğini iddia eden Taşçı,''Her proje öncelikle o şehirde yaşayanlar tarafından kabul görmeli.Yaşadığımız bu şehrin utanç duvarlarıyla bölünmüş halini görmek istemiyoruz'' dedi.
Aliağa-Menderes Hafif Raylı Sistem Projesi’nin bu haliyle İzmir’e, Karşıyaka’ya ve Çiğli’ye yakışmadığını iddia eden Taşçı şunları söyledi:
''Bayraklı, Nergiz, Şemikler ve Çiğli’nin durumu göz önüne alınarak proje tadilatına gidilmeli. Projenin bu bölümleri yer altına alınmalı. Hat sil baştan yapılacaksa yanlışları neden düzeltilmiyor. Sorun maliyetse daha önce tamamlanmak üzere olan, kaç trilyona mal olduğu vatandaşlarımız tarafından bilinmeyen sistem sökülerek yok edilmiştir. Halkımızın parası boşa gitmiştir. Bu projeye harcanacak para boşa gitmesin. Karşıyaka Anavatan Partisi olarak sonuna kadar bu projenin takipçisi olacağız. Yaşadığımız şehrin duvarlarla bölünmüş halini görmek istemiyoruz.''

Milliyet Ege – 01.04.2007