Urla’ya bilişim vadisi mujdesi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Urla İYTE arazisi içinde kurulacak Bilişim Vadisi’nde altyapı çalışmalarına başlıyor. Başkan Aziz Kocaoğlu, ‘Projeyle ile gençlerin istihdamına, kentin kalkınmasına ve beyin göçünün geriye döndürülmesine katkıda bulunacağız’ diye konuştu.
Urla’da Bilişim Vadisi altyapısına başlanıyor


EGE Genç İşadamları Derneği’nce (EGİAD) düzenlenen ‘İzmir Bilişimle Kalkınacak’ konulu toplantıya katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla’da çalışmaları süren Teknopark Projesi ile ilgili bilgi verdi. Kocaoğlu, İzmir’in her konuda yüksek potansiyelinin bulunduğunu, bilişim konusunda da kentin en mükemmelini yapacak güçte olduğunu belirterek, ‘Biz bu işi başarırız’ dedi. Kocaoğlu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ndeki (İYTE) yürütülen projede altyapı çalışmaların başladığını duyurdu.

TOPLANTIYA, dünyanın bilişim devleri Microsoft ve HP’nin Türkiye genel müdürleri de katıldı. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan ve HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga, gerçekleştirdikleri sunumda, İzmir’in bilişim konusunda büyümesi için her türlü potansiyele sahip olduğunu vurguladılar. Arkan, ‘İzmir, yüksek eğitim seviyesi, 5 üniversitesi, mükemmel konumu ve iklimi ile sektörün gelişmesine çok uygun. Belediyenin de bu işe sahip çıkması çok güzel’ diye konuştu.

ŞEBNEM SAVAŞ

Star Ege – 12.05.2007