Urla Meydan Projesi’ne 10 milyon dolar ayrıldı

BELEDİYEYE OTOPARK VE 1000 METREKAREDEKİ İŞYERLERİ BIRAKILACAK

HT İnşaat, ETAŞ ve Gönen Gayrimenkul, 50 işyerini işletecek. Nafiz Gönen, düzenleme işini 700 günde bitireceklerini açıkladı

SÜLEYMAN SAĞAT (Yeni Asır) 21.03.2007{nomultithumb}


İki yıl içinde bitecek
Ortak girişim grubu, projeyi bir basın toplantısı ile tanıttı. 700 günde bitecek projenin tanıtım toplantısına, (soldan sağa) ETAŞ Elektrik Tesisleri Sanayi Temsilcileri Ali Okur ve Doğan Şendil, HT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Gönen Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Gönen ve Gönen Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mutlu Aytaç katıldı

Urla'nın çehresini değiştirecek Urla Meydan Düzenleme Projesi'ni, HT İnşaat ve ETAŞ'la birlikte üstlenen Gönen Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Gönen, 10 milyon dolarlık yatırımı 700 günden daha kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi. Yeni meydanın, otopark ve çarşı düzenlemeleri sayesinde halkla bütünleşeceğini söyleyen Gönen, işyerlerine saygın markaları getireceklerini söyledi.
Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaoosmanoğlu ise projenin üçlü ortak girişim grubuna kat karşılığı verildiğini belirterek, "Belediyeye otoparkı, meydanı ve 1000 metrekarelik alandaki işyerlerini teslim edip, 2 milyon YTL de para verecekler" dedi.

Tanıtımı yapıldı
Gönen Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Gönen, HT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu, ETAŞ Elektrik Tesisleri Sanayi Temsilcileri Ali Okur ve Doğan Şendil, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek projeyi tanıttı. İlçenin mimari dokusuna uygun olarak Mimar Metin Kılıç tarafından geliştirilen projeyi gerçekleştirecek olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Nafiz Gönen, şu bilgileri verdi:
"İstanbul'da olduğu gibi, İzmir'de de işgücünün ve sermayenin birleşmesine örnek teşkil etmesi için üç şirket bir araya geldik. Amacımız, projeyi ihale şartnamesinde belirtilen 700 günden de önce bitirmek. Meydan projesiyle şu anda 80 olan otopark kapasitesini 330'a çıkardık. 17 bin metrekarelik toplam proje alanının 4 bin 300 metrekaresi çarşı olarak düzenlendi. Projenin toplam yatırım maliyeti 10 milyon dolar. Meydan ve otopark ile 1000 metrekarelik alandaki işyerlerini Urla Belediyesi'ne teslim ettikten sonra 4 bin 300 metrekarelik alandaki yaklaşık 50 işyerini biz işleteceğiz. İşyeri satışları iki ay sonra başlayacak."

Kat karşılığı
Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, meydan düzenlemesi projesini aslında geçen dönemde hayata geçirmek istediğini, ancak mevcut işyerlerinin boşaltılmasının zaman alması nedeniyle bu döneme kaldığını söyledi. Karaosmanoğlu, "Amacımız, modern bir tören alanı ve otopark kazanmak. Projeyi ortak girişim grubuna kat karşılığı olarak yaptırıyoruz. Cebimizden para çıkmadığı gibi bir meydanın yanı sıra otopark, işyerleri ve 2 milyon YTL de kazanç sağlıyoruz. Alacağımız parayla borçlarımızın bir kısmını ödeyeceğiz ve yeni projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu.