Şubemizdeki gelişmeler üzerine…

Değerli meslektaşlarımız,

Odamızın İzmir Şubesi'nde gündem her zaman olduğu gibi yoğun. Üst ölçekli planlar hakkında sürdürülen görüşmeler, toplantılar, atölyeler derken, sıra nihayet mesleki seminer konusuna gelebildi.

Önceki yazının satırlarında çağın gereklerinden biri olan bilgisayar teknolojilerine hakim olmak, mesleki alanda güncel yazılımları biliyor olmak için konuyla ilgili şubemize gelen yoğun istemleri karşılamak durumunda olduğumuzu ifade etmiştik. Şubemizde hazırlıklar devam ediyor. Şubemiz toplantı salonunda bilgisayarların konulacağı masa düzenleri tamamlandı. Odamız Genel Merkezi ile donanım nitelikleri ile ilgili görüşmeler devam ediyor. Bu sürecin tamamlanmasının ardından ilk seminer grubu oluşturularak üyelerimize çağrıda bulunulacak.

Serbest şehircilik hizmetlerini sürdüren meslektaşlarımızla geçtiğimiz günlerde bir araya geldik. Toplantıda “Plân Yapımını Yükümlenecek Müelliflerin Yeterliliği Hakkında Yönetmelik” ve bu yönetmeliğin İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde nasıl uygulanacağı konuları da ele alındı. Serbest çalışan şehir plancısı arkadaşlarımızdan bir komisyon oluşturuldu ve bu komisyon çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz Şubat ayında yitirdiğimiz meslektaşımız Hülagü Bulguç'u saygıyla anıyoruz, şimdilik 'hoşçakalın.