Tunçağ: Kemeraltı tükenmez bir hazine

Kemeraltı mücevher gibi ortaya çıkacak

KONAK Belediyesi’nce hazırlanmakta olan Kemeraltı İmar Planı’nın 2. Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

TOPLANTIDA konuşan Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Kavaflar Çarşısı ve Abacıoğlu Hal’la ilgili projeleri anlattı. 

KONAK Belediyesi’nce hazırlanmakta olan Kemeraltı Kentsel +3. Derece Arkeolojik Sit Alanının 2.Etap 1. Bölgesinde Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planının ‘ 2.Bilgilendirme Toplantısı’ İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar, Meslek Odalarının yöneticileriyle esnaf temsilcileri de katıldı. Açış konuşmasını yapan Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, bu toplantıların sonucunda Bakanlar Kurulu’nun onayıyla birlikte Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın bir mücevher gibi ortaya çıkacağını söyledi.

KEMERALTI Çarşısı’nın her zaman çok önemli bir merkez konumunda bulunduğunu hatırlatan Başkan Tunçağ,’Kemeraltı ile ilgili her gün yeni bir şeyler keşfediliyor tükenmez bir hazine. Kemeraltı 270 Hektarlık bir alanı kapsıyor. Yarısının revizyon planları belediyemiz tarafından onaylandı. Bundan sonrası ve bu toplantının sonuçlarının da onaylanmasıyla birlikte Kemeraltı bir mücevher gibi ortaya çıkacaktır. Erdal İzgi döneminde başlatılan çalışmaları biz daha da ileri götürdük. Ali Paşa Meydanı’nın ardından Havra Sokağı’nda 926 ve Abacıoğlu ile kesişen 920 sokaklarda çalışmaları tamamladık’ diye konuştu.

Star Ege – 30.03.2007