Trafik nefes alacak

Trafik nefes alacak

İZMİR Milliyet

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale-Aydın güzergahındaki kent içi trafiği rahatlatacak 6 altgeçit için düğmeye bastı. Belediyeden yapılan açıklamada Gaziemir Akçay Caddesi’ndeki Sarnıç ve Tansaş altgeçitlerinin ihalesinin tamamlandığı, sözleşmelerinin imzaladığı bildirildi.
''Yer tesliminin ardından çalışmalara başlanacak, 240 günde trafiğe açılacak. Otoyol Kavşağı ile Adnan Menderes Havalimanı arasındaki güzergahta inşa edilecek her iki altgeçit de İzmir ve Aydın’a gidiş-geliş yönlerinde mevcut yolun altında yer alacak. Geçitlerin üstünde ise karşıdan karşıya geçişler için kavşaklar ve yaya geçitleri oluşturulacak. Ayrıca caddenin her iki tarafında da iki şeritli yan yollar yapılacak. Gaziemir Tansaş Katlı Geçişi 680, Sarnıç Katlı Geçişi ise 750 metre uzunluğunda olacak'' denildi.

Kesintisiz ulaşım müjdesi
ESBAŞ Altgeçidi için çalışmaların sürdüğü, Büyük Çiğli, Egekent ve Harmandalı kavşaklarının dosyalarının da tamamlandığı kaydedildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ''Planladığımız alt-üst geçit inşaatları tamamlandığında İzmir kent merkezine şehirlerarası ulaşımı sağlayan Çanakkale-Aydın güzergahında trafik akışı, sinyalize ışıklara takılmadan kesintisiz sağlanmış olacak'' diye konuştu.

Milliyet Ege / 21.07.2007