Trafik çilesi başlıyor

METRO ÇALIŞMALARI NEDENİYLE İNÖNÜ CADDESİ'NİN 700 METRELİK BÖLÜMÜ İPTAL EDİLECEK
Trafik çilesi başlıyor

Konak'tan Üçkuyular'a gidişte Asker Hastanesi ile 177 sokak arasında kalan bölüm, yarından itibaren araç girişine kapalı

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

İzmir'in en işlek yollarından biri olan Hatay İnönü Caddesi'nin 700 metrelik bölümü, metro inşaatı nedeniyle trafiğe kapatılıyor. Buna göre Konak'tan Üçkuyular'a gidişte, Asker Hastanesi ile 177 sokak arasında kalan bölüme yarından itibaren araç girişi yapılamayacak.
Araçlar, Asker Hastanesi'nin arkasında Perşembe Pazarı'nın kurulduğu güzergahı kullanacak. Metro nedeniyle bazı yerlerde tek şeride düşen İnönü Caddesi'nde, söz konusu bölümün de kapatılmasıyla trafik iyice sıkışacak.

İKİ BACA
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, metro çalışmaları nedeniyle Asker Hastanesi ile 177 sokak arasında kalan bölümde iki havalandırma bacası açılacağını açıkladı. Yetkililer, çalışmalar kapsamında ayrıca İnönü Caddesi'nde bulunan ana içme suyu boruları ile TEDAŞ ve Telekom'a ait hatların da metro çalışmalarının dışına nakledileceğini belirtti.
Trafik akışındaki değişiklik nedeniyle, Asker Hastanesi ile BP Akaryakıt İstasyonu arasında kalan 269 Sokak ile 255 Sokak, tek yön olarak işleyecek. Konak'tan Fahrettin Altay yönüne giden araçlar, 269 Sokak'a yönlendirilecek. Asker Hastanesi'nin arkasındaki 255 Sokak'a giren araçlar daha sonra 156 Sokak'ı takip ederek 177 Sokak'a dönecek ve İnönü Caddesi'ne ulaşacak. Üçkuyular'dan Konak yönüne gidişte trafik akışında bir değişiklik yok.

PARK YASAK
Bu arada Konak'tan Üçkuyular yönüne giden araçların kullanacağı yeni güzergahta yol boyunca araç park edilmesi yasaklandı. Yasağın, sadece gündüz değil, geceleri de geçerli olacağını belirten yetkililer, daha büyük bir sıkıntıya yol açılmaması için vatandaşların desteğini beklediklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapatılacak ve yeni açılacak yollarda levha ve ışıklandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Anlaşma yapıldı
Trafikte yapılan son değişiklik nedeniyle, Asker Hastanesi'nin arkasında kurulan Perşembe Pazarı küçülecek. Pazarcılar Odası ile yapılan anlaşmaya göre, pazarda bundan sonra salı günleri sebze ve meyve, perşembe günleri ise tekstil ürünleri satılacak.

Yeni Asır / 27.03.2008