Trafik böyle rahatlayacak

 (Milliyet-EGE-17.03.2006)
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEKİZ ALTGEÇİT YAPACAK

Kent içi kara ulaşımındaki sıkışıklığı önlemek için Karşıyaka Anadolu Caddesi’ne 5, Gaziemir’e de 3 yeraltı geçişi açılacak

SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK KARARI
İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi yollardaki ulaşım anlayışında değişikliğe gitti. Daha önceki plana göre, Girne Kavşağı’ndan Askeri Havaalanı Kavşağı’na kadar 9.5 kilometrelik bölümde, caddenin her iki yönü tretuvarlar ve orta refüjle düzenlenecek, ağaçlandırma yapılacak, sinyalizasyon kurulacak, yaya geçitlerinin sayısı artırılacaktı.

ÇEVRE YOLU BAĞLANTISI İÇİN
Ancak Başkan Aziz Kocaoğlu, bu projeden vazgeçildiğini açıkladı. Kocaoğlu, şöyle dedi: Çiğli Askeri Havaalanı Kavşağı ile Soğukkuyu Kavşağı arasında 5 altgeçit yapacağız. Yıl sonunda tamamlanması beklenen Çevre Yolu’nu kullanacak araçlar, altgeçitlerden sinyalizasyona takılmadan geçecek. Böylece, bu bölgenin trafiği rahatlayacak.

1.5 YILDA TAMAMLANACAK
Aynı şekilde Gaziemir Akçay Caddesi’nde de Buca veya Balçova otoyolunu kullanan araçların sinyalizasyona takılmadan Adnan Menderes Havaalanı’na kesintisiz gitmesini sağlamak amacıyla Sarnıç, ESBAŞ ve Gaziemir kavşaklarına altgeçit yapmayı kararlaştırdık. Çalışmaları 1.5 yıl içinde tamamlamayı hedefledik.