TMMOB BAŞKANI SOĞANCI: 2008 yılında da mücadeleye devam edeceğiz

TMMOB BAŞKANI SOĞANCI: 2008 yılında da mücadeleye devam edeceğiz

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, "Tüm dünyayı karabasana sokan kapitalist küreselleşmenin ülkemize yansımalarını işsizlik, yoksulluk, sınır ötesi operasyonlar, milliyetçilik ve karakol baskınları olarak görüyoruz. Birbirinden farklı olmayan ABD'ci IMF'ci siyasal iktidarların 12 Eylül zihniyetinin uzantısı politikaları sonucunda, 2008'de de yaşayacaklarımız daha farklı olmayacaktır" dedi.

'ÖZGÜR, DEMOKRATİK TÜRKİYE'

TMMOB'nin Dedeman Otel'de düzenlediği yılbaşı kokteylinde konuşan Soğancı, "50 yılı aşan birikimi ışığında demokratik kitle örgütü olma sorumluluğuyla harekete eden TMMOB, 2008 yılında da meslek ve meslektaş sorunlarının halkın sorunlarından ayrı tutulamayacağını bilerek çalışmalarını yürütecek ve özgür, demokratik bir Türkiye için mücadele etmekten vazgeçmeyecektir" diye konuştu.

Toplantıda 2007 yılının kısa bir değerlendirmesini yapan Soğancı şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıla 22 Temmuz erken genel seçimleri ve AKP'nin ikinci kere tek başına iktidara gelmesi, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasının yanı sıra ABD'nin, Dünya Bankası'nın ve IMF'nin ülkemiz üzerinde her geçen gün artan müdahaleleri damgasını vurdu. TMMOB ise her zaman halkın yanında olan politikalarını sürdürdü. Biz, 'başka bir dünya, başka bir Türkiye, başka bir yaşam mümkündür' şiarıyla birlikte, devraldığımız onurlu yürüyüşü odalarımızın yöneticileri ve üyelerimizle dayanışma içinde sürdürmeye devam edeceğiz"

Kokteyle, TMMOB'a bağlı oda yönetici ve üyelerinin yanı sıra KESK ve DİSK yöneticileri de katıldı.

Birgün / 07.01.2008