İTK Çiğli’deki yeni kampüsüne geçiyor

 

İTK, 6 Haziran’da açılışını yapacağı okulda 2007-2008 eğitim- öğretim yılında eğitime başlayacak
İzmir Özel Türk Koleji (İTK), 1950’de 29 öğrencisi ile başladığı eğitim öğretim hayatına, çağdaş eğitimin tüm gereksinimlerini karşılayan İTK Çiğli Şubesi yeni kampüsünde sürdürecek. Türkiye’ye örnek bir kampüs olarak hazırlanan Çiğli yeni kampüsü, anaokulu, anasınıfı, ilköğretim, Anadolu ve genel lisenin yanı sıra fen ağırlıklı lise ile de hizmet verecek. Kurucu Bahattin Tatış’ın önderliğinde 57 yıldır çağdaş eğitim bayrağını taşıyan İTK, yeni kampüsünü İzmirlilere armağan etmeye hazırlanıyor. İTK Genel Müdürü Oğuz Tatış’ın Karşıyakalı gençlere güzel bir kampüs kazandırma isteği uzun bir çabanın ardından sonuçlandı. 1.5 yıl önce Çiğli Kipa çaprazındaki araziyi satın alan Oğuz Tatış, bir yıl gibi çok kısa bir sürede öğrencilerine yeni bir kampüs kazandırdı.
 İTK Çiğli Yeni Kampüsü anaokulundan liseye 1100 öğrenci kapasitesi ile 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında eğitime başlayacak. 350 seyirci kapasiteli spor salonu, 325 ve 70 kişilik iki ayrı konferans salonu bulunan kampüsün sosyal tesisleri, Çiğli ve Karşıyaka’daki salon ihtiyacına da bir nebze çözüm oluşturacak. İTK Çiğli yeni kampüsü, teknolojik altyapıya hakim sınıfları, dört dörtlük  kütüphanesi,  resim ve seramik atölyeleri, sunu odaları, bale salonları, bilgisayar sınıfları, labratuarları, hobi odaları , açık ve kapalı spor salonları ile çağdaş eğitimin tüm gereksinimlerini karşılayacak.
İTK Genel Müdürü Oğuz Tatış, yeni kampüsün Türkiye’de örnek gösterilecek bir kampüs olarak hazırlandığını ve bu modern kampüsü İzmirlilere armağan ettiklerini söyledi. “Teknolojik altyapıya sahip, çağdaş bir eğitim kampüsü oluşturduk” diyen Tatış, pek çok İzmirli’nin yeni kampüsü beklediklerini bildiklerini ve ellerinden gelen en kısa sürede tamamladıklarını sözlerine ekledi.

Yenigün – 01.06.2007{nomultithumb}