Tekel arazisine ev yapılacak

Tekel arazisine ev yapılacak

Buca Belediye Başkanı Şeboy, TOKİ'ye, ilçe merkezinde atıl durumdaki 44 dönümlük alanı yapılandırması için teklif sundu

SÜLEYMAN SAĞAT (HABER MERKEZİ)


Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ile Uğur Mumcu Caddesi arasında kalan 44 dönümlük Tekel arazisi, TOKİ'nin olumlu karar vermesi halinde, atıl durumdan kurtulacak

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, ilçede yıllardır atıl duran 44 dönümlük Tekel arazisine kısa zaman içinde TOKİ tarafından konut ve alışveriş merkezi yapılacağını söyledi. Buca Belediyesi'nin teklifini olumlu karşılayan TOKİ yetkililerinin, "Bu işi bitti bilin" dediğini söyleyen Başkan Cemil Şeboy, "Üç ay önce alanda alışveriş merkezi ve lüks konutlar yapılmasını önerdik. TOKİ'den hemen olumlu yanıt verdi. Ardından alanla ilgili harita ve planlarımızı ilettik" dedi.
Buca Belediyesi'nden bir ekibin Ankara'ya giderek TOKİ yetkilileriyle görüştüğünü de kaydeden Başkan Şeboy, Tekel arazisine yapılacak inşaatlarla bu bölgenin, ilçenin prestij bölgesi olacağını ifade etti.

Eskiden depoydu
Uzun zaman Tekel'in tütün deposu olarak değerlendirildikten sonra kullanımdan kaldırılan arazinin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Şeboy, şu bilgileri verdi:
"Burada yapılacak modern konutlar ve dev alışveriş merkezi, ilçemizin ticari ve sosyal hayatını zenginleştirecektir. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nin arkasındaki arazinin değerlendirilmesi için tüm imkanları zorluyoruz. Alan, Çevik Bir Meydanı'na kadar uzanıyor. Buca Stadı da yıkılanca bölge, Buca'nın en önemli yeri olacak."

Yeni Asır / 12.12.2007 {nomultithumb}