TEK YOL İŞKENCE!

Alışveriş merkezleri, restoranlar açtık, orman bile kurduk ama vatandaşı sadece bir yola mahkum bıraktık ve ortaya çıkan tablo bu

İzmir’in yeni gözdesi İnciraltı’na hafta sonları gitmek dert oldu. Araç kuyrukları uzuyor, adım adım ilerleyen trafikte halk eziyet çekiyor…

 Milliyet EGE – 09.04.2007{nomultithumb}

Bir giren çıkamıyor
İNCİRALTI artık, kentin yeni cazibe merkezi oldu. Önce beş yıldızlı bir otel ve modern alışveriş merkezi inşa edildi. Ardından çoğu kaçak durumdaki balıkçı restoranlarının sayısı peş peşe arttı. Ses çıkaran olmayınca kır kahveleri, kahvaltı mekanları, eğlence yerleri de adeta mantar gibi bitti.

Sorun imar planı
ARDINDAN Büyükşehir Belediyesi de devreye girdi. Kültürpark’ın üç katı büyüklüğünde, Körfez’in kenarına Kent Ormanı kuruldu. Sit koruması altında olan, ancak imar planı bulunmayan bölge hareketlendi. Halk, ulaşım için daracık ''Ağaçlı Yola'' mahkum kaldı.

''Seyirci kalmayın, çözün''
HAFTA sonları binlerce kişinin ''nefes almak, yorgunluk atmak'' için gittiği İnciraltı’na girmek de çıkmak da adeta işkenceye döndü. Özellikle cumartesi pazar akşamları birkaç kilometrelik mesafeyi dakikalarca aşamayan İzmirliler, soruna seyirci kalınmamasını istiyor.