İŞTE O SİTE..

{nomultithumb}
GÜMÜŞLÜK SAHİLİNİN SOL TARAFINDAKİ TEPENİN ÜZERİNDE YER ALAN VE GÖREN HER İNSANI GÖRÜNÜMÜ İLE HAYRETLER İÇERİSİNDE BIRAKARAK İSYAN ETTİREN SİTEYİ SİZLER DE GÖRÜN DİYE GÖRÜNTÜLEDİK..
BİR İNŞAAT KOMEDİSİ..

Gümüşlük, Bodrum Yarımadası içerisinde en iyi korunduğu iddia edilen beldedir.

Fakat bu iddia ne yazık ki gerçek değildir.

İddia edilenin tam tersine Gümüşlük, Bodrum'daki en vahşi inşaatların yıllar önce başladığı bir yerdir.

Bodrum'un her yerinde olduğu gibi rant hırsı, Gümüşlük'te de akıl almaz bir boyuta varmıştır ve tabiat yok edilmiştir, halen de edilmektedir.

Şimdi sizlerle birlikte bir site gezeceğiz.

Hemen belirtelim sizi gezdireceğimiz site öyle sıradan bir site değil.

Bu site; Gümüşlük sahilinin sol tarafına bakan her insanı inanılmaz çirkinlikteki görüntüsü ile hayretler içerisinde bırakan bir sitedir..

Bu site, Gümüşlük sahiline bakan bir tepenin üzerine "ne kadar bina yapsak o kadar kardır" mantığı ile inşa edilmiş olan, korkunç görüntüsü ile insanı ürperten, Gümüşlük sahilinin panoramasını katleden, çok iyi korunduğu iddia edilen Gümüşlük beldesinin tam 8 yıl önce nasıl katledilmeye başlandığının en iyi örneği olan bir sitedir..

Bu site, Bodrum'u koruduklarını her fırsatta her yerde iddia edenlerin, Bodrum için kötü olacak olan her şeyin karşısında olduklarını, olacaklarını söyleyenlerin aslında ne kadar yalan söylediğini çok açık bir şekilde ortaya koyan bir sitedir..

Bu site, tıpkı diğerleri gibi hiçbir alt yapısı olmayan bir sitedir..

Bu sitenin içme ve kullanma suyu, tıpkı diğer benzerlerinde olduğu gibi yine bir şekilde tankerler ile gelecek, kanalizasyonu da bir yerlere dökülecektir..

Bu site, bir tane fazla bina yapmak için nerede ise bir tane ağaç bırakılmamış bir sitedir..

Öyle ki, sitenin yapıldığı yerde ayakta kalabilen tek bir ağaç vardır ve bu ağaç tam tepesine yapılmış binaya karşı daha fazla direnemeyecek bir haldedir.

Bu sitenin yol üzerindeki tabelasına ulaştığımızda tabeladaki oklar yönüne saparak ilerliyoruz.

Kısa bir süre sonra sitenin giriş kapısına ulaşıyoruz ve bizi bir tabela daha karşılıyor..

Bu tabelaya baktığımızda gören herkesi isyan ettiren bu sitenin yapımına tam 8 yıl önce başlandığını anlıyoruz.

Sitenin içerisine girerek ilerlemeye başlıyoruz ve nereye baksak kelimenin tam anlamı ile şaşkına dönüyoruz.

Çünkü yapımına tam 8 yıl önce başlanan bu sitede hiçbir yaşam belirtisi yok..

Site içerisinde yer alan binaların yerleşimi, akıllara ziyan bir biçimde..

Sitedeki her bina, diğerinin dibine yapılmış ve hepsi en küçük bir sarsıntıda öne doğru kayacak, yuvarlanıp gidecek gibi duruyor.

Sitedeki binaların hiçbiri "Bodrum evi" karakterinde değil. Bu binaların ön görünümü adliye, belediye, karakol gibi kamu binalarına benziyor.

Sitedeki binaların gerek tasarımı, gerekse işçiliği çok kötü.. Her yer, her şey akıl almayacak kadar çirkin..

Site içerisindeki binalara hayretler içerisinde bakmaya devam ediyoruz çünkü gördüklerimiz sizin de gördüğünüz gibi inanılacak gibi değil.

Bu sitede çirkinlik, standart bir özellik sanki..

Aracımızla sitenin kurulduğu tepenin en üst noktasına doğru ilerlemeye devam ediyoruz.

Biz tepeye çıktıkça akıllarımız da beynimizden çıkacak gibi oluyor.

Site içerisindeki evlerin yerleşimi ve inanılmaz çirkinlikteki hali bize burayı kim, neden yapmış, burada kim oturur ki dedirtiyor..

Sitenin yapıldığı tepeden aşağıya doğru baktığımızda Bodrum'un para ve rant hırsından gözü dönmüş kişilerce nasıl katledildiğini,

bu kişilerin sayesinde Bodrum'un en güzel beldelerinden bir tanesi olan Gümüşlük beldesinin ne hale geldiğini de üzülerek görüyoruz.

Tepenin üzerinde boş olarak kalan son bölüm de bu çirkin binaların yenileri için kazılmaya başlanmış. Sanki yapılanlar yetmiyormuş gibi..

Site kapısından içeri girdiğimizde ön cephelerini gördüğümüz bu çirkin binaların arka cepheleri de ön cephelerinden farksız..

Olabilecek en kötü işçilik ve projelendirme ile yapılan bu evlerin arka cepheleri de kapısından basamağına kadar tam bir felaket.

Bu evlerin hangisine bakarsanız bakın hepsi aynı durumda..

Bu gördüğünüz rezillikleri ev diye yapanlar kalbinde, aklında Bodrum olan insanların hayallerini rezil ediyorlar.

Bodrum'u bu gözü dönmüş kişilere teslim eden, onların bu rezilliklerine izin veren, Bodrum'un bu şekilde talan edilmesine göz yuman "Bodrum sever" yöneticileri ve bu rezaletleri muhtelif nedenler ile yayınlamayan Bodrum yerel basını yetkililerini kutluyoruz.

Yapım izninden yapılma biçimine kadar her yönü ile görenlerin akıllarına durgunluk veren bu siteden ayrılmadan önce sitenin kurulduğu tepeden Gümüşlük Koyu'na bakıyoruz..

Bizim buradan Gümüşlük Koyu'nu görebildiğimiz gibi Gümüşlük Koyu'na gelen her turistin de bu beton yığını siteyi görebildiğini düşünüyoruz ve içimiz burkuluyor.

Bodrumdahayat.com platformundan Bodrum'da yaşanan bu rezillikleri yayınlıyoruz diye bizi eleştirenlere, bizim Bodrum'a zarar verdiğimizi her yerde herkese söyleyenlere buradan bir cevap vermek istiyoruz.

Biz sizlerin göz yumduğu, rant uğruna, siyasi kazanç uğruna, derin hatır gönül ilişkileriniz uğruna görmemezlikten geldiğiniz, oluşumuna neden olduğunuz rezaletleri yayınlıyoruz.

Yani, Bodrum'a zarar veren sizsiniz, sizin rezilliklerinizi tüm Türkiye'ye yayınlayan biziz.

Sizler, Bodrum'u seviyor gibi görünüp Bodrum'un her yerini kemirenler ile işbirliği yapan insan görünümlü rant farelerisiniz.

Bizler ise sizin gibi insan görünümlü rant farelerinin Bodrum'u ne hale getirdiğini cesaretle yayınlayan bir internet platformuyuz.

Bizim işimiz, Bodrum'da iyi ya da kötü olan her şeyi sahiden anlatmak ve sahiden tanıtmak.

Bunu hiçbir aklınızdan çıkartmayın.