İtalyan parlamenter EXPO için şans diledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nu ziyaret eden Romagnoli, "Bu fuarı kazanmak İzmir'i daha da geliştirecektir" dedi

SÜLEYMAN SAĞAT (Yeni Asır 05-12-2006)

Avrupa, Türkiye ve İsrail'de yaşayan İtalyan vatandaşlarının oylarıyla İtalyan Parlamentosu'na seçilen Milletvekili Massimo Romagnoli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. İtalyan Konsolosu Michele Tommasi ve Yurtdışındaki İtalyanlar Komitesi İzmir Başkanı Elisa Sponza da ziyarette hazır bulundu. Romagnoli, EXPO adaylığı konusunda İzmir'e başarılar dileyerek, "İzmir'in EXPO 2015'i kazanmasıyla ekonomik ve sosyal açıdan daha da gelişeceğine inanıyorum" dedi.
Başkan Kocaoğlu da Romagnoli'ye teşekkür ederek, İtalyan Parlamentosu'na yurtdışı kontenjanından 12 milletvekili ve 6 senatör seçilmesi uygulamasının çok ilginç geldiğini belirtti. Yurtdışındaki İtalyanlar Komitesi İzmir Başkanı Elisa Sponza'ya da başarılar dileyen Başkan Kocaoğlu, İzmir'de herhangi bir sorunla karşılaşmaları halinde, kendilerine her türlü kolaylığı göstereceklerini söyledi.