Sosyal kampusa yer bulunamadı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BUCA'DA 70 DÖNÜME KURACAĞI PROJEYİ ASKIYA ALDI
Sosyal kampusa yer bulunamadı

Yaşlılar Haftası nedeniyle Gürçeşme Huzurevi'ni ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Milli Emlak ile arazi sorununu çözemedik. Görüşmelerimiz sürüyor" dedi

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca'da 70 dönüm alan üzerine kurmayı planladıkları sosyal kampus projesinde yer sorununun henüz çözülemediğini, bu nedenle projeyi askıya aldıklarını söyledi. Kocaoğlu, Yaşlılar Haftası nedeniyle Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu ile Büyükşehir bünyesinde hizmet veren Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi'nde yaşlılarla bir araya geldi.
Burada hazırladıkları sosyal kampus projesiyle ilgili bilgi veren Kocaoğlu, "Kampusu kuracağımız arazinin sahibi Milli Emlak Müdürlüğü ile anlaşma sağlayamadık. Görüşmelerimiz sürüyor. Bu, toplumda ihtiyaç sahibi tüm kesimleri kucaklayacak büyük bir proje. Proje sayesinde kentin çeşitli yerlerine dağılmış durumda olan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı birimleri de tek bir yerde toplamayı hedefliyoruz. Böylece maliyetleri düşürmeyi, belediye kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmayı planlıyoruz" dedi.

Ülkeye örnek olduk
304 kişi kapasiteli Zübeyde Hanım Huzurevi'nde doluluk oranının yüzde 95 seviyelerinde olduğunu kaydeden Kocaoğlu, kalanların büyük bölümüne de hizmetin ücretsiz olarak verildiğini belirtti.
Kocaoğlu, tüm yaşlıların haftasını kutladığını ifade etti.
İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu da hayata geçirilen sosyal hizmet projeleri sayesinde İzmir'in Türkiye'de ön sıralarda yer aldığını, yerel yönetimlerin de sosyal hizmetler alanında yaptığı çalışmalarla diğer belediyelere örnek olduğunu söyledi.
Huzurevi Müdürü Adalet Okhan ise, yaşlılar haftasının her yıl geleneksel olarak kutlandığını belirterek, kutlama etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirileceğini kaydetti. Huzurevindeki yemekte Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı huzurevlerinin yöneticileri ve sakinleri de hazır bulundu.

Yeni Asır / 18.03.2008