SERBEST ŞEHİRCİLİK BÜROLARIMIZA ÖNEMLİ DUYURU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı` nın 18.01.2021 Tarih, E-35696232-300-54371 Sayılı, Mekansal Planların E-Plan Otomasyon Sistemi Uygulamasına PlanGML Formatında Yüklenmesine İlişkin Esaslar Konulu yazısı gereği; 20.02.2021 tarihinden itibaren cad ortamında üretilen plan verilerini PlanGML formatına dönüştürme zorunluluğu gelmiştir. Netcad Yazılım tarafından, Netcad 8.0.1 anamodül versiyonu üzerinde çalışan güncel planet versiyonuna PlanGML paketleme yeteneği geliştirilerek netcadte üretilen planların uyumlaştırılması süreci için gerekli çalışma sağlanmıştır.

Netcad Yazılım A.Ş ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde meslektaşlarımızın, bu karara yönelik olarak güncel versiyona geçiş süreçlerinde, dönemin de ekonomik ve sosyal koşullarını gözeterek bu koşullarda kendilerine destek olmak adına 1 Nisan – 1Haziran arası dönem geçerli olmak üzere, şehir planlama bürolarına bu lisansların geçici süre ile kullanıma açılmasına karar verilmiştir.

Bu destekten faydalanmak isteyen büroların;

İl adı, Firma Ünvanı, Yetkili Kişi Adı, Cep Telefonu, İş Telefonu Oda Sicil No bilgilerinin eksiksiz bildirimiyle, Yetkili Kişinin mail adresinden os.sa@netcad.com adresine başvuruda bulunmasıyla lisans desteği sağlanacaktır. Lisansların son geçerlilik tarihi 1 Haziran 2021 olacaktır.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI