Seferihisar en büyük projesini başlatıyor

 

Seferihisar Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla yaptığı en büyük projeyi başlatıyor. Yarın, yapılacak ihale ile “Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi ve Düğün Salonu” projesi için ilk adım atılmış olacak.

Turabiye mahallesine yapılacak olan çok amaçlı kültür merkezi, toplam 4 bin 108 metrekare olmak üzere 2 bin 308 metrekaresi kapalı, bin 800 metrekaresi açık alana sahip olacak. Yıl sonuna kadar tamamlanacak olan tesis, bin 800 metrekare peyzaj çevre düzenlemesi, 37 adet süs havuzu, 2 adet Akasya Japon Bahçesi, Mevsimlik Çiçek bahçeleri, Palmiye, oya ağaçlarıyla İzmir’in en modern tesislerinden biri olacak.Merkezde, bin kişilik bir düğün salonu, alışveriş merkezleri, anfi, kurs atölyeleri, Kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacak konferans, kongre ve toplantı salonları da bulunacak.
Seferihisar Belediye Başkanı Hamit Nişancı Kentlileşme konusundaki en önemli adımlardan birini attıklarını belirterek, tesis sayesinde İzmir’deki Kongre Salonu eksikliğinini giderilmesine katkı koyacaklarını belirtti. Nişancı; “Çok Amaçlı Kültür Merkezi, 365 gün faaliyette olacak. Belediye olarak yedi yıldır yaptığımız çalışmaları farklı bir boyuta geçirmenin ilk adımı. Seferihisar’ın demirbaş projelerinden birisi. Her geçen gün büyüyen, gelişen çok kısa bir süre sonra da hem İzmir’in hem Türkiye’nin hem de dünyanın gündemine girecek bir Seferihisar yaratıyoruz. 2009 yılına çok farklı, her vatandaşın Seferihisar’da yaşamak ve yatırım yapmak için haklı nedenleri olacağı Türkiye’nin örnek ve imrenilecek ilçesi olarak gireceğiz” dedi.

Yenigün – 22.05.2007{nomultithumb}