Salihli termal turizm ile atağa geçecek

Kurşunlu’nun termal turizm merkezi olarak ilan edilmesi çalışan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, 2012 için projeksiyon hazırladı

Kurşunlu’nun termal turizm merkezi olarak ilan edilmesi çalışan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, 2012 için projeksiyon hazırladı
Özlemlerinin gerçekleşmesi halinde meydana gelebilecek gelişmeyi gözler önüne sermek için 5 yıl sonrasına bir projeksiyon hazırlayan Oda,  Salihli Vizyon dergisinde geniş yer verdi. Derginin kapağında usta karikatürist Mustafa Kuzu’nun çizgileriyle yansıtılan öngörüye göre, 2012 yılında bu bölgede 10’u aşkın otelin faaliyete geçmesi bekleniyor.
Taslak haritası hazır
Kurşunlu ve civarının Termal Turizm Merkezi kapsamına alınması için yoğun çaba sarfeden Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, temaslarının meyvelerini almaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nden gelen heyetin incelemeleri üzerine 48 bin dekar alan için taslak haritası çıkarılan Kurşunlu Kaplıcaları ve civarına yönelik hazırlanan taslakta, ilçede turizm alanında 2012 yılına kadar meydana gelebilecek gelişmeler işlendi. 
Şifalı suları nedeniyle büyük rağbet gören Kurşunlu’da halen Salihli Belediyesi tarafından işletilen kaplıca ile özel sektörün işlettiği Sart çamur banyoları yer alıyor. Kurşunlu Vadisi’nin hemen girişinde yapımı devam eden dört yıldızlı Lidya Sardes Oteli’nin de önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.
Her projenin bir hayalle, her gerçeğin de bir projeyle başladığından yola çıkarak 5 yıl sonrası için bir öngörüde bulunduklarını belirten Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Talat Zurnacı, “2012’nin Salihlisi” için “Neden olmasın?” sorusuyla yola çıkarak bir taslak hazırlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Yenigün – 16.04.2007{nomultithumb}