Sakın kimse görmesin!

TARİHİN İÇİNDE TUVALET REZİLLİĞİ
Üç ayda 10 bine yakın turistin ziyaret ettiği, 14 gün sonra da EXPO heyetinin gezeceği Kadifekale’nin durumu içler acısı. Tuvalette bir damla bile su akmıyor, vanalar sökülmüş, camlar kırık, kapılar da yerle bir…

Arzu Çetik – Mustafa Oğuz milliyet ege – 04.10.2007{nomultithumb}

Pislik içinde ve yağmalandı
İZMİR’İN simgesi Kadifekale, utanç verici bir duruma düşürüldü. Sadece haziran, temmuz ve ağustosta 9 bin 656 turistin gezdiği, 18 Ekim’de de EXPO heyetini ağırlayacak olan tarihi mekanın tuvaleti yüz kızartır hale geldi. İşletmecinin borcu yüzünden aylarca suyu akmayan pislik içindeki tuvaletin vanaları, kapaları söküldü, camları kırıldı.

İçeri girmek yasaklandı
İZMİR Ticaret Odası’nın iki yıl önce kafetarya, sahne düzenlemesi yaptığı, yönlendirme levhalarıyla birlikte yaklaşık 60 bin YTL harcadığı modern tuvaletler, umursamazlığın kurbanı oldu. Tuvalete girmek isteyen turistlerin, güvenlik görevlileri tarafından engellenerek, kafetaryanın tuvaletine yönlendirildiği belirtildi.

İZMİR TİCARET ODASI

İki yıl önce yeniledik
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, iki yıl önce tuvaletleri yenilediklerini söyledi. Demirtaş, ''Bu hale düşmesi üzüyor. Turistler açısından çok kötü bir durum. Keşke ihaleyi alan söyleseydi, su parasını da yatırırdık. Bizim yetkililerimiz, ‘Büyükşehir Belediyesi müdahale etti’ diye sesini çıkarmamış'' dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Şirketin borcu var
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tuvaletin eski işletmecisinin İZSU’ya borcu olduğunu belirtti, ''Burası ihaleyle yeni bir şirkete verildi. Bu firma da su borcunun artmaması için geçiçi olarak vanaları söktü'' dedi. İZSU’dan ise, ''Eski işletmeci belediyenin şirketlerinden İZELMAN’dı ve borcu bulunmuyordu. İhaleyi kazanan şirket başvurduğu taktirde aboneliğini başlatabiliriz'' diye açıklama yapıldı.