Resmen İnciraltı

Resmen İnciraltı

Gül açıkladı: İnciraltı

DIŞİŞLERİ Bakanı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İzmir’in EXPO 2015’te ipi göğüslemesi durumunda, organizasyonun İnciraltı’nda yapılacağını resmen açıkladı.

EXPO 2015’in çok büyük bir organizasyon olduğunu ve sadece yerel düzeyde düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan Gül, ‘İnciraltı’nda kimseyi mağdur etmeyiz’ dedi.

ANKARA’DA düzenlenen İzmir 2015 EXPO Yönlendirme Kurulu Toplantısı’nda konuşan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, organizasyonu almaları halinde ciddi bir hazırlık aşamasına geçeceklerini söyledi. Yer olarak İnciraltı’nı seçtiklerini ve hukuki bir sıkıntı olmaması için gerekenlerin yapılacağını belirten Gül, ‘Kimseyi mağdur etmeyeceğiz’ dedi.

GÜL, İzmir’in en büyük rakibinin İtalya’nın Milano kenti olduğunu ancak, daha önce pek çok sergi ve gösteriye ev sahipliği yapan Milano’ya göre İzmir’in şansının daha fazla bulunduğunu söyledi. Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Gerek ben, gerekse Sayın Başbakanımız Erdoğan, uluslararası ziyaretlerde İzmir EXPO 2015 için sürekli olarak destek istiyoruz.’

Star Ege – 21.04.2007