“İzmir’in akciğeriyiz”

 

Boronova’da üç yıl içinde yapılan 458 bin metrekarelik parklar, ilçeye yeşil bir görüntü kazandırırken, herkesi de kıskandırıyor
Bornova Belediye Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan, Mansuroğlu, Manavkuyu, Osmangazi, Atatürk, Kızılay, Altındağ, Pınarbaşı, Evka-3, Evka-4 Ergene mahallelerinde içinde tenis kortu, basket, voleybol, sahaları çocuk oyun alanı, piknik alanı, yürüme yolları, oto parkı bulunan alanlarda düzenleme yaparak Bornova’ya 3 yılda toplam 458 bin metrekarelik yeşil alan kazandırarak bir rekora imza attı.
Gururunu yaşıyoruz
Yapımı tamamlanan park ve yeşil alanlarda inceleme gezisi yapan Başkan Aydoğan’ın özellikle Manavkuyu Mahallesi Sakarya Caddesi 283 sokak yanında 13 bin metrekare alanı düzenleyerek Bornova’ya kazandırması vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Rekreasyon alanı olarak düzenlen alan heykeller, çocuk oyun alanları basket, voleybol, oturma grupları, havuz, piknik alanı, yürüme yolları, otoparkı ile yüzlerce çeşitli türden 100 bin ağaç dikildi. Başkan Aydoğan, yeşil alan kazandırmanın gururunu yaşadığını belirterek şöyle konuştu:“Görev sürem boyunca Bornova’ya yeni parklar yapmaya devam edeceğim. Amacım Bornova’yı insanların sağlık mutluluk içinde yaşanılır bir kent haline getirmektir. Göç ve çarpık kentleşmeye izin vermedik, yeşil alan olarak ayrılan her yere parklar ve oyun alanları yaptık. Böylelikle Bornova’mız İzmir’in akciğeri haline geldi. Amacımız ilçemizdeki yeşil alan oranını Avrupa standartlarına ulaştırmak.”

Gazete Yenigün – 03.07.2007{nomultithumb}