“2010’da Narlıdere’de gecekondu kalmayacak”

 

Belediye Başkanı Abdül Batur, Özel TAKEV İlköğretim Okulu öğrencilerinin
sorularını içtenlikle cevaplandırdı


TAKEV İlköğretim Okulu öğrencileri, sorularıyla Başkan Batur'u terletti

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Özel TAKEV İlköğretim Okulu'nun konuğu oldu. Yerel yönetimlerle ilgili konferansa konuşmacı olarak katılan Başkan Batur, öğrencilerin gecekondu, çarpık kentleşme ve politikayla ilgili sorularını cevaplandırdı.
Öğrencileri, küresel ısınmadan dolayı dikkatli su kullanmaya ve çevrelerini bu konuda bilinçlendirmek için çaba harcamaya davet eden Başkan Batur, "2010 yılında Narlıdere'de gecekondu kalmayacak" dedi. Başkan Batur, şu açıklamalarda bulundu:
"İlçemizdeki gecekondu ıslah çalışmalarımız sürüyor. Bu tempoda devam edersek, üç yıl sonra Narlıdere'de gecekondu diye bir şey kalmayacak. Narlıdere, İzmir'in en çağdaş ilçelerinden biri olarak anılacak."
TAKEV öğrencilerine 8 yıllık görev süresi içinde gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı hizmetlerle ilgili bilgi veren Batur, en büyük hayalinin, Barselona'da gördüğü dev akvaryumu, Narlıdere'de inşa etmek olduğunu söyledi. Öğrencilerle dertleşen Batur, belediye başkanı olmanın zorlu ve özveri isteyen bir iş olduğunu, eşine ve çocuklarına yeterince vakit ayıramadığını söyledi.

Yeni Asır – 18.05.2007