Çöp alanlarına yeni düzenleme

İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir mücavir alanına dahil olan 16 ilçe ve beldenin sağlıksız ve düzensiz çöp depolama alanlarında düzenleme yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan belde ve ilçelerden çöp depolama alanı düzensiz olanlara da atık ve çöp toplama hizmeti götürüyor. Büyükşehir Belediyesi ilk etapta Menemen, Pancar, Gümüldür, Özdere, Bayındır, Subaşı, Karakuyu, Urla Yelki, Ayrancılar, Yazıbaşı, Canlı, Çırpı, Bağyurdu, Armutlu, Yukarı Kızılca ve Ören belediyelerinin çöp depolama alanlarını yeniden düzenledi. Gerenköy, Yenifoça ve Emiralem'deki düzenlenmeler konusunda çalışmalarsa devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin diğer megapol ilçeler için planladığı çalışmalarına göre Aliağa düzensiz çöp depolama alanı Türkeli'de yapılacak transfer istasyonu faaliyete geçince, Kemalpaşa ve Ulucak düzensiz çöp depolama alanları Kemalpaşa'da yapılacak transfer istasyonu, Seferihisar ve Mordoğan düzensiz çöp depolama alanları Urla'da yapılacak transfer istasyonu, Ürkmez düzensiz çöp depolama alanları Gümüldür'de yapılacak transfer istasyonu, Torbalı düzensiz çöp depolama alanı yine Torbalı'da planlanan düzenli katı atık depolama tesisi faaliyete geçince kapatılacak.

Selçuk çöp depolama alanı ise yeniden düzenlenecek. Belediye, 2007 ve 2008 yıllarında Gümüldür, Urla, Türkeli ve Kemalpaşa'da olmak üzere dört transfer istasyonunun devreye alınması için de çalışma yürütüyor.

Haber Ekspres – 18.02.2007