Olay lunapark sökülüyor

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ KURMUŞ, TARTIŞMA ÇIKMIŞTI

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy’un, partilisine kıyak yaparak izin verdiği iddiasıyla ortalığı karıştıran oyun alanı boşaltılıyor

 Milliyet Ege – 07.05.2007{nomultithumb}

Dibinde benzinlik var
BUCA’DA AKP’li Belediye Başkanı Cemil Şeboy’un bir süre önce partili meclis üyesi Aslan Paşaoğlu’nu kolladığı, yönetmelikleri çiğneyip akaryakıt istasyonunun dibine lunapark kurdurduğu öne sürülmüştü. Şeboy’un kaçak yapılaşmaya da gözyumduğu iddiaları ortaya atılmıştı.

Partisi de zora düştü
MİLLİYET EGE’nin 11 Nisan’da duyurduğu olay, Paşaoğlu’nun ''siyasi nüfuz kullanarak ticaret yaptığı'' tartışmalarına yol açmıştı. CHP’liler savcılığa suç duyurusunda bulunurken, Paşaoğlu hem kendinin hem başkanın hem de partisinin başını ağrıtan lunaparkı sökmeye başladı.

Sıkıntı yaşadık, kapattık

AKP’li Aslan Paşaoğlu, olup biteni şöyle değerlendirdi: Lunaparkı yasal olarak kurduk, yıl sonuna kadar işletme hakkımız vardı. Sanki vurgun yapmış gibi gösterildik, sıkıntı yaşadık. Hakkımızda şikayet de olunca, hem başkan hem de parti zor duruma düşmesin diye lunaparkı kaldırdık.

CHP: Buca sahipsiz değil

Olaya ilişkin iddiaları ortaya atan CHP Buca İlçe Başkanı Mehmet Süne, imar kanununa muhalefet edildiği gerekçesiyle hem savcılığa hem de valiliğe başvurduklarını söyledi. Süne, ''Kimsenin hukuk dışı işler yapmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü Buca sahipsiz değil'' dedi.

Başkan: Gürültü kopardılar

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ise şöyle dedi: Lunaparka geçici izin verdik. Partili değil, başkası da gelse veririz. İşletmeci arkadaşın lunaparkı sökmesi kendi tasarrufu, belki umduğu işi yapamadı. Kanunsuzluk yok. CHP, siyaseten prim toplamak için gürültü kopardı.