‘Çocukluğumdan beri zor olan işleri severim’

Başkan Kocaoğlu: Narbel yolu, Balçova arsa mağdurları, İnciraltı gibi kimsenin cesaret edemediği meselelere el atıyoruz. Kararlılığımızdan taviz vermeyeceğiz

İZMİR Milliyet EGE-04.07.2007{nomultithumb}

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, muhtarlarla buluşmalarını sürdürüyor. Bu kez Buca, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe ve Urla’da görev yapan 110 muhtarla bir araya geldi. Kocaoğlu, 5 saat süren buluşmada hem yatırımları anlattı hem de sorunları dinledi. Kocaoğlu, ''Çocukluğumdan beri zor işleri severim. Narbel yolu, Balçova arsa mağdurları ve İnciraltı gibi bugüne kadar kimsenin cesaret edemediği meselelere el atıyoruz. İmar konusunda geleceğin İzmir’ini kurmak için çalışıyoruz. Bu kararlılığımızdan asla taviz vermeyeceğiz'' dedi.

Arıtma sırası Urla’da
Kentteki çalışmaların hızlı bir tempoyla sürdüğünü belirten Kocaoğlu, 1.5 yılda kullanılması planlanan asfalt miktarının yılın ilk 6 ayında döküldüğünü, bunun da 86 milyon YTL’lik harcama anlamına geldiğini kaydetti. Yeni bağlanan ilçelerin atık su sorunun çözülmesi amacıyla yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi sunan Kocaoğlu, ''Urla arıtmasının ihalesine çıkıldı. En kısa sürede çalışmalarına başlanacak. Bir yılın sonunda Urla’dan Körfez’e atık bırakılmayacak'' diye konuştu.
Doğalgaz çalışmaları nedeniyle kentin birçok bölgesinde kazı yapıldığını vurgulayan Kocaoğlu, ''Bundan böyle periyodik olacak. Bir ilçede yapılan kazının ardından asfalt ekiplerinin bölgeye girecek. Diğer ilçede kazıya ancak bundan sonra başlanabilecek'' dedi.

Ulaşıma köklü çözüm
2008’in ikinci yarısında itibaren ulaşıma köklü çözümler getireceklerinin de altını çizen Kocaoğlu, ''EXPO gelse de gelmese de 2014’e kadar metro Urla’daki İYTE’ye ulaşacak. Hedefimiz, metroyu 5 yılda 100 kilometreye çıkarmak. Ulaşımı ucuz tutmak'' diye konuştu.