İnciraltı’na benzemesin

İnciraltı’na benzemesin

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, otoyolun kenarında kalan  servis yoluna cephesi olan alanı İnciraltı’ na benzememesi için planlı yapılaşmaya açmak istiyor.

Bölgedeki arazilerin günübirlik turizm ve ticaret tesislerinin kullanımına açılmasıyla kaçak yapıların önlenebileceğini söyleyerek alana plan kararını tekrar meclisten geçirdi. Bu alanı planlama kararını daha öncede Narlıdere Belediye Meclisinden geçiren Başkan Batur, “Büyükşehir Belediyesi’nde bekliyor kararımız. Hala bir onay kararı çıkmadı. Biz elimizi çabuk tutup vatandaştan önce davranmalı ve bu alanı planlamalıyız. Bu nedenle Ocak ayı meclisimizden de ısrar kararını geçiriyoruz” dedi.

Bu alanın geleceği ile ilgili İnciraltı’nı örnek gösteren Başkan Batur, “İnciraltı’nda 90 tane ruhsatsız iş yeri var. Bunlar artık düzen altına alınmıyor. Oradaki en büyük eksik ise plansızlık. İşte bizimde alanımız böyle olsun istemiyoruz. İnsanlar bir şeyler yapıyorsa demek ki o alanda buna ihtiyaç var. Ama biz önce planını yapalım ki vatandaş ta yapacağı yeri bu plana uyarak yapsın.

Büyükşehir Belediyesi’nden onay çıktığı zaman servis otoyoluna cepheli parsellerde 2 kat ve 200 metrekareden fazla bina yapılamayacağının altını çizen Başkan Batur, “İşletmeler ancak 150 metreye kadar içeri girebilecek. İmar hakkı yüzde 5’i geçmeyecek” dedi.

Yenigün / 04.01.2008 {nomultithumb}