İnciraltı atışması

İzmir’in kanayan yarası İnciraltı’nın sorunları tartışıldı.''Mağduriyeti önleyeceğiz’ diyen AKP’li Yemişçi’ye, DP’li Saygın, ''Bugüne kadar neredeydiniz?'' diye sordu

UTKU BOLULU İzmir Milliyet Ege – 06.07.2007{nomultithumb}

Balçova’daki İnciraltı-Bahçelerarası Tabiatını Güzelleştirme ve Değerlendirme Derneği’nin düzenlediği toplantı milletvekili adaylarının atışma ve oy isteme platformuna dönüştü. Toplantıya AKP’den Ali Aşlık ve Tuğrul Yemişçi, DP’den Işılay Saygın, İP’ten Levent Budak katılırken, CHP ve MHP’den hiç bir temsilci gelmedi.
AKP adayı Tuğrul Yemişçi, ''EXPO alınırsa, AKP Hükümeti kimseyi mağdur etmeden çözüm getirir. Alamazsa, Ankara planlamaya karışmaz. Ancak, 1,5 yıl sonra yerel seçimlerde AKP, Büyükşehir Belediyesi’ni kazanıp sorunu çözer'' dedi.
DP adayı Işılay Saygın, İnciraltı’yla ilgili kararı AKP’li milletvekillerinin aldığını, başta Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, akrabası İzmir milletvekili Mehmet Tekelioğlu olmak üzere İzmirlilerin görüşünü almadan karar verdiklerini belirtti.

Urla’yı neden seçmediniz?
Yemişçi’nin EXPO oylamasında İnciraltı için oy kullanarak yanlış yaptığnı dile getiren Saygın, ''Bugüne kadar neredeydiniz. Burada mağdur insanlar var. Alternatif olarak Urla gibi, canlandırılabilecek bir alan varken'' dedi. İP adayı Budak ise, bugüne kadar iktidara gelen partilerin sorunları çözemeyeceğini, çünkü Atatürk’ün ilkelerinden saptıklarını söyedi.