Narbel’e Yol Müjdesi

NARLIDERE'NİN ÜST KESİMLERİNDEKİ ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Narbel'e yol müjdesi

Büyükşehir Belediyesi, toplu konutlar ile Cumhuriyet ve Atatürk mahalleleri için yeni imar yolu açıyor. Bağlantı hattıyla Balçova üzerinden Mithatpaşa'ya ulaşılacak

Yeni Asır – 01.03.2007{nomultithumb}

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere'nin üst kesimlerindeki mahalleler ile Narbel konutlarında ikamet eden vatandaşların yaşadığı ulaşım sorununu "yeni imar yolu" ile çözmek için harekete geçti. Narlıdere'nin üst kesimlerindeki Narbel konutları ile İnönü ve Atatürk mahallerindeki sıkıntıyı ortadan kaldırmak amacıyla çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, yeni imar yolu için hazırlıklarını hızlandırdı. Açılacak yeni ulaşım aksı ile bölgenin Balçova üzerinden Mithatpaşa Caddesi'ne bağlantısı yapılacak.

İhalesi yapıldı
Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere'nin üst bölgelerinde bulunan yerleşim alanlarının ana arterler ile bağlantısını sağlayacak 1569 metre uzunluğundaki yeni bir imar yolu için gereken yapım ihalesini de gerçekleştirdi. Daha önce harita çalışmaları ve zemin etüdü yapılan yolun istinat duvarı, menfez, üst yapı projeleri de çizildi. İhalenin sonuçlanmasıyla birlikte, çalışmaların hız kazanacağı bildirildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent ve kentliye yönelik hizmetlerde ulaşımın özel bir yeri olduğunu söyledi. Mevcut cadde ve yollarda yapılan düzenlemelerin yanı sıra, çeşitli yerleşim bölgelerini ana arterlere bağlayarak ulaşım sorununu ortadan kaldıracak yeni yollar açılmasına da büyük önem verdiklerini belirten Kocaoğlu, şöyle konuştu:
"Açacağımız bu yeni ulaşım aksı ile Narlıdere ilçemizin üst bölgelerindeki mahallelerimiz ile Narbel konutlarının yanısıra, bölgede yapımı süren diğer kooperatif konutlarına yerleşecek vatandaşlarımızın ulaşım sorunu da çözülecek."

Yeni bağlantı yolu rahatlama sağlayacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu bölgelerde oturan vatandaşların, Zeytin sokağa kadar uzanacak yeni yol ile Balçova üzerinden kolayca Mithatpaşa Caddesi'ne ulaşabileceklerini kaydetti.
Koçcaoğlu, "İmar yolu ile Narlıdere ve Balçova ilçeleri de yeni bir ulaşım bağlantısına kavuşmuş olacak" diye konuştu.