Naklen başkan

BALIKESİR’İN Edremit İlçesi’ne bağlı Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’nun makam odası ile Belediye Meclis Salonu’ndan, 24 saat süreyle internetten naklen yayın yapılıyor.

BAŞKAN İnceoğlu, ‘Akçaylılar ile kent ya da yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin yaşadıkları kentin nasıl yönetildiğini bilmeleri en doğal hakları’ diye konuştu.

Akçay Belediyesi’nden 24 saat ‘naklen’ yayın

BALIKESİR’İN Edremit İlçesi’ne bağlı Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu uygulamaları ile bölgeye örnek oluyor. Başkan İnceoğlu’nun makam odası ile meclis salonu (www.akcay.bel.tr) adresli web sitesinden canlı yayınlanıyor. İnceoğlu, ‘Akçaylılar ile şehir ya da yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin yaşadıkları kentin nasıl yönetildiğini bilmeleri en doğal hakları’ dedi.

SOSYAL belediyecilik ve şeffaflık anlayışı gereği bu uygulamayı başlattıklarını belirten İnceoğlu, şöyle konuştu: ‘Dileyen herkes gelip belediyemizi ziyaret edebilir ya da belediyemizin internet sitesine girerek meclis toplantılarını ve başkanlık makamını canlı olarak takip edebilir, bilgi alabilir. Bu uygulama nedeniyle her yerden olumlu tepkiler almaya başladık.’ KADİR AYDINIŞIK

12.03.2007 Star Ege {nomultithumb}