Üçkuyular, Gaziemir ve Çiğli’ye semt garajı

Üçkuyular, Gaziemir ve Çiğli'ye semt garajı

Üç semte yapılacak tesisler otopark olarak da kullanılacak


Bornova Osmangazi ve Atatürk mahallelerinde ıslahı Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan Kudurgan Deresi'nin sağlı sollu geçtiği sokaklar asfaltlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçkuyular ve Gaziemir semt garajlarını yenilerken Çiğli'ye de yeni garaj yapacak. 2008 yılı içinde tamamlanıp hizmete sokulması öngörülen semt garajlarında son iki kat, kapalı otopark olarak değerlendirilecek. Semt garajları bölgelerindeki otopark sıkıntısını hafifletecek.
Gaziemir'deki semt garajı şu an mevcut garajın bulunduğu yerde, 16 bin metrekarelik alana kurulacak. Üç kattan oluşacak olan semt garajının zemininde ilçe garajı yer alacak. Birinci katta ise Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketlerinden ESHOT ve İZULAŞ'ın aktarma merkezi bulunacak.
İlçe ve beldelerden gelen araçlardan inen vatandaşlar aktarma merkezindeki araçlarla kent merkezine taşınacak.
Fahrettin Altay'daki semt garajı ise Üçkuyular'daki mevcut garajın olduğu alana kurulacak. Toplam 10 bin metrekarelik alana yayılacak olan semt garajı 3 kattan oluşacak. Semt garajından yaklaşık 500 araç yararlanabilecek. Üçkuyular Semt Garajı'ndan yapımı devam eden 5.5 kilometrelik Üçyol-Üçkuyular Metro hattına bağlantı yapılacak.
Çiğli'deki semt garajı ise Çiğli İtfaiyesi'nin arka kısmında yer alan, Selçuk Yaşar Spor Tesisleri'nin karşı tarafındaki alana kurulacak.

19.09.2007 / Yeni Asır