Üçkuyular arsası için Kürüm’e yetki

Karabağlar Belediyesi’yle Konak ve Balçova belediyeleri arasında sorun olan 47 bin 984 metrekarelik, Üçkuyular’daki pazaryeri ve arkasındaki otopark alanı arsasıyla ilgili sorun çözülüyor. 

CAN ÖZLÜ İZMİR DHA – TURAN GÜLTEKİN İzmir DHA

Karabağlar Belediye Meclisi’nde Başkan Sıtkı Kürüm’e taraflarla protokol imzalama yetkisi verildi. Satıp kurtulmak yerine kat karşılığı protokol imzalama konusunda ön anlaşmaya vardıklarını belirten Kürüm, Doğuş Grubu’nun bu alana içinde iş merkezi, otel, alışveriş merkezi ve rezidans bulunan bir kompleks yapacağını söyledi. Meclis toplantısında 2009 yılı faaliyet raporu da görüşüldü. Ak Partili Gülsüm Satoğlu, “Geride bıraktığımız bir yıl içinde ilçenin önünü açacak bir projeye rastlamadık” dedi. CHP Grup Başkanvekili Murat Bakan ise dolu dolu bir yılı geride bıraktıklarını, yoktan bir belediye var ettiklerini söyledi.

İl Genel Meclisi 19 komisyonun üyelerini seçti
İzmir İl Genel Meclisi’nde bir yıl süreyle hizmet verecek 19 ihtisas komisyonuna üye seçimleri yapıldı. Plan ve Bütçe ile İmar ve Bayındırlık komisyonlarına CHP’den 5, Ak Parti’den 2 üye seçildi. Kalan   17 komisyonda görev yapacak 5’er kişinin 4’ü CHP’den biri de Ak Partili üyelerden oluştu. Gençlik   ve Spor Komisyonu’na, meclisin  tek DP’li üyesi Fikret Bük, CHP Grubu’nca önerildi. CHP Grup Başkanvekili Hüseyin Mumcuoğlu ve Ak Parti adına konuşan Ali Fuat Yakın, seçilen üyelere başarı diledi.

Kentin simgesi olacak
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan müjde verdi. Tartan, Alsancak’taki sevgi  yolunun yenileneceğini, simge bir yer haline geleceğini açıkladı, şöyle dedi: “Çalışmalara haziranda başlayacağız, kısa sürede de tamamlayacağız. ‘Sevmek Zamanı’ isimli heykel yerleştireceğiz. Kente gelenlerin hatıra fotoğrafı çektireceği bir alan da oluşturacağız. İzmir’in Saat Kulesi ve Konak Meydanı dışında yeni sembollere ihtiyacı var. Sevgi yolu simge bir yer olacak.”

Ekrem Bulgun onursal başkan
Tür­ki­ye Tra­fik Gü­ven­li­ği Vak­fı’nın 11 yıl­dır baş­kan­lı­ğı­nı yü­rü­ten ve bu sü­re­de il­köğ­re­tim  ça­ğın­da­ki 143 bin ço­cu­ğun tra­fik eği­ti­mi al­ma­sı­nı sağ­la­yan Ek­rem Bul­gun’a, ‘o­nur­sal baş­kan’ un­va­nı ve­ril­di. Ha­len CHP İl Baş­kan­lı­ğı gö­re­vi­ni yü­rü­ten Bul­gun, “Ha­re­ket­li Ders­lik­li Tra­fik Eği­ti­mi­” pro­je­siy­le bir  il­ki ger­çek­leş­tir­miş­ti.

Kaynak: Milliyet Ege – 09.04.2010 {nomultithumb}