Kuşadası cazibe merkezi olacak

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası'nın örnek bir bölge olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Kuşadası Belediyesi, çevre düzenlemeleri kapsamında yeni yollar yapmaya ve var olanları iyileştirmeye devam ediyor. Bayındırlık İşleri Amirliği ekipleri, Özer Türk Stadyumu üzerinde bulunan Işıkkent ve çevresindeki sitelerin mevcut yollarını genişlettiği gibi bölgede eksikliği çekilen minibüs güzergah yolunu da hizmete sunuyor.
Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra Adalızade Öğrenci Yurdu yanında bulunan Sema Sitesi'nin arka bölümünden Kirazlı yoluna bağlantılı bir yol daha açıldı. 10 metre genişliğinde ve yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yeni yol, civarda ikamet eden vatandaşların ulaşımında büyük kolaylıklar sağlayacak. Yolun özellikle minibüs güzergahı haline gelmesiyle bölge, büyük ekonomik ve sosyal değer kazanmış olacak.
Başkan Fuat Akdoğan, ilçeyi cazibe merkezi haline getirme hedeflerinin devam ettiğini söyledi. Akdoğan, "Kuşadası halkını layık olduğu bir çevrede yaşatabilmek ve ilçede yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalara devam edilecektir. İlçemizi doğal yapısını korurken altyapı çalışmalarıyla örnek bir bölge olma yolunda programlı çabalarımız sürecektir" dedi.

HaberEkspres 05.05.2007{nomultithumb}