Kuşadası Belediye Başkanı Akdoğan’a 10 ay hapis cezası

MUĞLA Kuşadası'nda gündemi uzun yıllar meşgul eden imar kanununa aykırı ve ihalesiz işletmeye verilen kafeterya ve büfe davası sonuçlandı. Kuşadası 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan ile 4 eski Belediye meclisi üyesi ve 7 belediye amirinin yargılandığı davada, mahkeme Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan hakkında 10 ay hapis, 180 YTL para ve bir yıl süreyle memuriyetten men cezası verdi. Diğer n sanık ise 10 ile 11 ay 20 arasında değişen hapis cezalarına çarptırılırken, hapis ve men cezaları para cezalarına çevrilerek ertelendi.

Kuşadası'nda gündemi uzun yıllar meşgul eden imar kanununa aykırı ve ihalesiz işletmeye verilen kafeterya ve büfe davası sonuçlandı. Kuşadası 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan ile 4 eski Belediye meclisi üyesi ve 7 belediye amirinin yargılandığı davada, mahkeme Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan hakkında 10 ay hapis, 180 YTL para ve bir yıl süreyle memuriyetten men cezası verdi. Diğer n sanık ise 10 ile 11 ay 20 arasında değişen hapis cezalarına çarptırılırken, hapis ve men cezaları para cezalarına çevrilerek ertelendi.

Belediye başkanı ve diğer 11 görevli, marina yanındaki 4 bin 222 metrekare kumsalda imar kanununa aykırı olarak kıyı kenar çizgisi içerisinde imar kanununa aykırı olarak kafeterya ve büfe yapılması için geçici inşaat ruhsatı verip yaptırmak ve bu yapılan kafeterya ve büfeyi ihale kanununa aykırı olarak ihalesiz bir şekilde encümen kararıyla Sinan Kara isimli kişiye kiralamak, ardından da işletme ruhsatı vermek suçlarından yargılanıyordu.

Birgün – Kerim Uğur Muğla – 06.03.2007