Konutlara talep büyük

YÜKSEK VADİ'DE 300 DAİRE BİTTİ. 244 TANESİ HAZİRAN'DA BİTECEK

Mopsan İnşaat A.Ş. Genel Koordinatörü Mecit Kanbertay, projenin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti

MURAT ŞAHİN (HABER MERKEZİ)


Proje hakkında Mopsan inşaat Genel Koordinatörü Mecit Kanbertay (solda) ile Eskidji İzmir Bölge Ortağı Ali Erten bilgi verdi

ESBAŞ, Demirer İnşaat ve Eskidji ortaklığında gerçekleştirilen Yüksek Vadi toplu konut projesi tüm hızıyla sürüyor. Geçen yıldan bugüne geçen 1.5 yıllık sürede 300 adeti tamamlanan, Haziran ayında da 244 konutun teslimatı yapılacak projede, toplam 2 bin 250 adet konut inşaa edilecek. 250 milyon dolar yatırım gerçekleştirilecek olan proje kapsamında, gelen talepler doğrultusunda projeye yön verilecek.
Yüksek Vadi Evleri projesinde gelinen noktayı değerlendirmek üzere yapılan toplantıda İnşaat Yapımcısı Mopsan İnşaat A.Ş. Genel Koordinatörü Mecit Kanbertay ile konutların pazarlamasını gerçekleştiren Eskidji İzmir Bölge Ortağı Ali Erten proje ile ilgili bilgi verdiler.

Bir yıl garanti
Projenin tüm hızıyla sürdüğünü belirten Mecit Kanbertay, orta ve orta üstü gelir grubunu uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ev sahibi yaptıklarını söyledi. Müşteri memnuniyetini esas aldıklarını, dairelerin teslimatından itibaren 1 yıllık garanti verdiklerini belirten Kanbertay, "Projemiz planlandığı gibi sürüyor. Şu anki taleplerden memnunuz. 274 dönümlük arazimizde toplam 2 bin 250 konut inşaa edeceğiz. Haziran ayı sonu itibariyle toplam 544 konutun bitirerek teslimatını gerçekleştirmiş olacağız. Projenin toplam maliyeti 250 milyon dolar seviyesinde. 3+1 ve 4+1 büyüklüğünde dairelerden oluşan 300 konutun inşaatına başladık" dedi.

Tam güven
Projede güvenliğe çok önem verdiklerini ifade eden Kanbertay, üç aşamalı güvenlik sisteminin uygulandığını söyledi. Her adada yer alan apartmanların tel örgü ile çevrildiğini ve kızılötesi ışınlarla korunduğunu anımsatan Kanbertay şu bilgileri verdi: "İzmir'de ilk kez kriminal güvenlik sistemi kurduk. Bu sistemde dairelerde oturanlar bile evlerine şifrelerini yazarak giriyorlar. Kapıda güvenlik görevlisi bulunuyor. 24 saat 12 kamera ile güvenlik görevlisi apartmanları çevresini gözetliyor. Apartman girişlerinde de ziller ve kamera ve numaralar bulunuyor. Daire sahibi şifresini girerek kapıyı açıyor. Gelen misafirlerini de kamerada gördükten sonra kapıyı açarak evine davet ediyor. Özel bir TV sistemi de kurduk. Bu sistemde 40 kanal bulunuyor. 41. Kanalda da çocuklarınızı oynadıkları park alanında izleyebiliyorsunuz."

Uygun kredi
Binalarının zeminlerini çok sağlam olduğunu ve binalarında depreme dayanıklı olarak inşaa edildiğini vurgulayan Eskidji İzmir Bölge Ortağı Ali Erten, her adada otopark olduğunu ve daire sahiplerinin doğal yaşam ile müstakil yaşam tarzının birarada yaşayabileceğini kaydetti. Hedef kitlelerinin karı koca çalışan yüksek tahsilli orta ve orta gelir üstü olduğuna işaret eden Erten, anlaşmalı bankalarla şu anda 1.40 faizle kredi kullanılabildiğini belirtti.
İzmir'de proje bazında kredi uygulamasının da ilk kez bu projede gerçekleştiğini ifade eden Erten, "Bölgede İzmir Büyükşehir Belediyesi imar planına işlenmiş durumda 374 dönüm yeşil alan bulunuyor. Proje tamamlandığında Yüksek Vadi'nin cazibe merkezi olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Yeni Asır – 20.04.2007{nomultithumb}