Kokusu çıktı

Çöp kokusundan bıkan Harmandalılar, kamyonların geçtiği yolu 2.5 saat trafiğe kapattı. Yetkiliyle görüşmek isteyen 100 kişi, sorunu dinlemek için gelen İZSU Katı Atıklar Sorumlu Müdürü Faruk İşgenç’ten okuldan, alışveriş merkezine kadar herşeyi istedi

ÇÖPLÜĞÜN kaldırılması için eylem yapan Harmandalılı vatandaşlar, beldelerine yıllar sonra bir yetkili gelince, okul, iş merkezi, belediye otobüslerinin sıklaştırılması, hastanelere ulaşımın kolaylaştırılması gibi birçok istekte bulundu.

ZOR anlar yaşayan İZSU Katı Atıklar Sorumlu Müdürü Faruk İşgenç, bu taleplere kendisinin söz vermesinin mümkün olmadığını belirterek, önümüzdeki 20 gün içerisinde vatandaşlarla belediye yetkililireni görüştürmek için randevu sözü verdi.
Yetkiliyi görünce istekleri bitmedi

İZMİR’İN son yıllarda temel sorunlarından biri haline gelen Harmandalı’daki çöp toplama merkezi, halkı sokağa döktü. Harmandalı Beldesi’nde yaşayan yaklaşık 100 kişi çöp kamyonlarının geçtiği yolu 2.5 saat boyunca trafiğe kapattı. Bir yetkilinin kendileriyle görüşmesi durumunda yolu açacaklarını söyleyen vatandaşlar sloganlar atıp halaylar çekti.

ÇÖPLERİN neredeyse evlerin yanı başına dökülmeye başladığını belirten eylemciler, belediyeden bir yetkili gelmeden yolu trafiğe açmayacaklarını söyledi. Bir süre sonra İZSU Katı Atıklar Sorumlu Müdürü ve Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Faruk İşgenç gelerek vatandaşların sorunlarını dinlemeye başladı.

TALEPLERİ dinleyen İşgenç, durumu yetkililere anlatacağını söyledi. Ancak İşgenç’in bu konuşması halkı tatmin etmedi. Öfkeli vatandaşlar yıllar sonra beldelerine gelen bir yetkiliyi bulunca içlerini döktüler. Okul, iş merkezi, belediye otobüslerinin sıklaştırılmasını, hastane istedi. İşgenç, 20 gün içinde halkı belediye yetkilileriyle görüştürme sözü verdi. SİNAN K. UÇKAÇ

Star Ege – 08.05.2007