Kocaoğlu, Şemikler’e altgeçit müjdesi verdi

Yeni Asır 13-Ağustos-2008 Çarşamba

Büyükşehir Başkanı, Aliağa-Menderes hattı nedeniyle ikiye bölünen semtteki meydanda yakında kara ve yaya yolu yapılacağını açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi kapsamında hemzemin geçidin kaldırılmasıyla ikiye bölünen Şemikler Meydanı'nda kara ve yaya yolu altgeçidi yapacaklarını açıkladı. Başkan Kocaoğlu, Şemikler semtini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Ziyarete, CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da eşlik etti.
Vatandaşlara müjde veren Başkan Kocaoğlu, kaldırılan hemzemin geçit nedeniyle ikiye bölünen Şemikler Meydanı'nda ulaşımı sağlamak için karayolu ve yaya yolu altgeçidi yaparak sorunu çözeceklerini bildirdi.

SABIR İSTEDİ
Şemikler'de 6026 Sokak'a yol yaptıklarını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, "Tren yolunun altına bir gidiş, bir geliş yol ancak yapabileceğiz. Altgeçit yapıldığında, yolunuz eskisi gibi çalışacak. Biraz sabır istiyorum" dedi. Bazı yerlerde binalara yakınlığın ve deniz seviyesinin, maliyetleri yükselttiğini ve tünel yapılmasını imkansız kıldığını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "80 kilometrelik hattı bitirdik, ama hala Karşıyaka Tüneli'nde çalışıyoruz. Çünkü binaların yanından geçiyor. Altta da su var" şeklinde konuştu. Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi kapsamında, çekerler ile Akçay ve Anadolu Caddesi'nde yaptıkları alt ve üstgeçitler hariç, 325 milyon YTL harcadıklarını kaydeden Kocaoğlu, tüm bu çalışmaları hiçbir yerden bir kuruş almadan, belediyenin kaynaklarıyla gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

20 yıllık yatırım oldu
Kendi döneminde, önceki yıllarda yapılan yatırımların toplamı kadar kamulaştırma gerçekleştirdiklerini ve 20 senede olmayan yatırımları hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Kocaoğlu, hizmetlerin süreceğini bildirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise imar planında görülmemesine rağmen Şemikler Meydanı'nda kazandıracakları altgeçitten dolayı, Başkan Kocaoğlu'nun gösterdiği duyarlılığa Karşıyakalılar adına teşekkür etti.