Kültürpark’a yeraltı otoparkı tartışması

Söz vatandaşın

BANU ŞEN İzmir DHA 22.03.2007{nomultithumb}

İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’a yapmak istediği, ancak inşaatı mahkeme kararıyla durdurulan yeraltı otoparkı için konuştu:

Gerekliyse yapılsın
Fatma Keskin (Ev hanımı-33)

Zaten fuarın eski tadı kalmadı. Kim ne söylerse söylesin yeraltı otoparkı mutlaka burayı bozar. Havuzların yan tarafında bir alan. Teknik konuları bilemem ama başlanmış artık. Çok gerekliyse yapılsın.

Hiç de doğru değil
Ali Rıza Adıyan (Şoför-52)

Mutlaka bir zararı olacak diye düşünüyorum. İhtiyacı çok fazla ama Kültürpark’a otopark yapmak doğru değil. Keşke burası sadece insanların dinleneceği, eğleneceği, huzur bulacağı park haline geri dönse.

Yüzümüz tutmuyor
Necdet Cihangir (Turist rehberi-34)

Geçen hafta iki gemiyle gelen turistleri, Kültürpark’ta gezdirdik. Yüzümüz tutmadı. Hemen yanda Kahramanlar çok katlı otoparkı var, bomboş. Çok gerekliyse başka yere yapsalardı.

Başladılar, tamamlansın
Atilla Şahin (Esnaf-40)

Aslında başından böyle bir işe kalkışmak yanlıştı. Harcanan paraya yazık. Madem başladılar, bitirsinler. İstedikleri kadar yeşille örtsünler, ''Ağaç kesmeyeceğiz'' desinler, eskisi gibi olacağına inanmıyorum.

Zaten bitirdiler
Fehmi Emekçi (Esnaf-53)

''Zarar vermez, yurtdışında da örnekleri var'' gibi düşünceleri kabul etmiyorum. Fuarı zaten bitirdiler. Eğlence, dinlence kalmadı. Otoparka İzmir’in çok ihtiyacı var ama fuardan başka yer mi yok?

Sorun yaratılıyor
Batur Özdoğan (Esnaf-37)

Her yerde otopark var. Kahramanlar’da çok katlı otopark var. Bomboş duruyor. Fuarın içine araç girişini tümden engelleyeceklerine bir de otopark yaparak daha da içinden çıkılmaz bir hale sokuyorlar.

Kimse engel olmasın
Bülent Onganer (Katip-50)

Madem başlamışlar kimse engel çıkarmasın. Bir an önce bitse daha iyi olur. Zaten bir görüntü kirliliği oluştu. İzmir’in bu güzelliğini bozdular bir kere. Ne kadar üzerini kapasalar da eskisi gibi olmaz.

İhtiyaç var ama…
Canan Yasakul (Öğretmen-47)

Bu çevrede problem yaşıyoruz. Otoparka da ihtiyaç var.
Park yapılması bizi memnun eder, ancak Kültürpark’a yapılması yanlış. İzmirlilerin çay içtiği bahçelerinin kaldırılmasını da yadırgamıştım.

Olabileceğini düşünüyorum
Nalan Yılmaz (Kuaför-30)

Yeraltı otoparkının yapılabileceğini düşünüyorum. Ancak yeşil alan, eski haline göre yeniden düzenlensin. Keşke daha önce başka yeri düşünselerdi. Hiç bu tartışmalara gerek kalmamış olurdu.

Sorunu çözecekse yapılsın
Ayşegül Tekelioğlu (Çalışmıyor- 23)

Eğer trafik ve otopark sorunu ortadan kalkacaksa yapılsın tabii. Yurtdışındaki örneklerine uygun olabilir. O zaman zararı olacağını sanmıyorum. Ancak en doğruyu işin uzmanları söyler.

Tamamen karşıyım
Nalan Sun (Çalışmıyor-30)

Kültürpark’a mümkünse araç girişine hiç izin verilmemeli. Ben böyle bir alanda otopark yapılması düşüncesine tamamen karşıyım. Hem görüntü hem çevre kirliliği yaratır. Keşke baştan hiç başlamasalardı.