Kirovograd kardeş şehir

Balçova Belediye Meclisi'nin dünkü oturumunda, Ukrayna kenti ile işbirliği konusu oy birliğiyle kabul edildi

ERTAN GÜRCANER (Yeni Asır – 06.11.2007{nomultithumb})

Balçova Belediye Meclisi'nin dünkü oturumunda ilçede oluşturulacak "Turizm Altyapı Hizmet Birliği"ne, CHP'li Meclis üyeleri Cumali Altuner ve Şerif Sürücü seçildi. Meclis, Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya izinde olduğu için birinci Başkan Vekili Sadık Gülday başkanlığında toplandı.

CHP'liler seçildi

Toplantıda, kültür, turizm koruma ve gelişim bölgelerinin korunması, geliştirilmesi, tanıtımı ve işletilmesini sağlamak amacıyla, 'Turizm Altyapı Hizmet Birlikleri'nin kurulmasına ilişkin konu ele alındı. Bu birliğe CHP'li Meclis üyeleri Cumali Altuner ve Şerif Sürücü seçildi.

Ek bütçe talebi
Toplantıda ayrıca Ukrayna'nın Kirovograd kenti ile Balçova Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi oy birliği ile kabul edildi. Mahalli idareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği'nin 37. maddesinde öngörülen hükümler doğrultusunda 2 milyon 800 bin YTL'lik ek bütçe talebi de görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Plana onay
Bu arada eski Koçtaş binasının bulunduğu alana yapılacak Agora Alışveriş Merkezi ek binası ile mevcut bina arasında yaya geçidi kurulması tartışıldı. Konuya ilişkin plan değişikliği AK Partililer'in ret oyuna karşılık kabul edildi.