Kemeraltı ihalesi Ağustos’ta

Çalışmalar kapsamında, eski binalar aslına uygun restore edilecek. Böylece, Kemeraltı, tarihe yolculuk yapıp özlenen eski günlerine kavuşmuş olacak

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı’nı eski tarihi dokusuna kavuşturmayı amaçlayan ‘Anafartalar Caddesi Cephe Düzenleme Projesi’ ihalesine 1 Ağustos 2007 tarihinde çıkıyor. Bir zamanlar Ege’de alışverişin kalbi olan Kemeraltı Çarşısı’nı eski canlı günlerine döndürmek amacıyla proje hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesi, tarihi çarşıdaki mimari ve kültürel özelliği olan yapıların cephelerini restore amacını taşıyor.

İHALE kapsamında, cephe düzenlemelerinin yanı sıra klimaların düzenlenmesi, reklam tabelalarının kaldırılması, binaların boyanması ve bu sayede Kemeraltı’nın eski dokusuna kavuşturulması hedefleniyor. İzmir için büyük önem taşıyan tarihi Kemaraltı Çarşısı’nı yok oluş sürecinden kurtarmak istediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hazırlanan proje sayesinde gelecekte Kemeraltı’nın, her şeyiyle bugünkünden çok daha farklı olacağını kaydetti.

 27.07.2007 Star Ege – 27.07.2007{nomultithumb}