Kemer altgeçidi inşaatı bitirildi

Aliağa-Menderes Hızlı Tren Projesi kapsamında inşa edilen yol, ay sonunda trafiğe açılacak

ERTAN GÜRCANER (Yeni Asır – 22.11.2007{nomultithumb})

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentin kuzey-güney aksını süratli ve konforlu bir ulaşım sistemi ile birbirine bağlamak amacıyla TCDD ile ortaklaşa hayata geçirdiği Aliağa-Menderes Hızlı Tren Projesi kapsamında yapımına başlanan Kemer Karayolu Altgeçidi tamamlanma aşamasına geldi. Sadece asfaltlama işi kalan altgeçidin ay sonuna kadar araç trafiğine açılacağı belirtildi.
İhalesi, geçen yıl Ağustos ayında yapılan Yenişehir Karayolu Altgeçidi, nihayet tamamlandı. Altgeçidin hizmete girmesiyle, İzmir Emniyet Müdürlüğü hizmet binası önündeki bölüm, trafiğe açılıyor. Böylece aylar süren sıkıntı da sona erecek.

Kesinti yok
Gaziler Caddesi'nde uzun süre kabusa dönen trafik, artık normale dönecek. Altgeçidin ince işlerinin de trafik akışı devam ederken tamamlanacağı bildirildi. 11 milyon YTL'ye mal edilen çalışma kapsamında, Kemer İstasyon binası da yenilenecek. Tarihi yapı, aslına uygun olarak onarılacak. Yağmurlar nedeniyle asfaltlama işinin ertelendiği, bu çalışmanın ardından altgeçidin hizmete gireceği açıklandı.