Karşıyaka’da 808 gecekondu eksildi

Karşıyaka’da 808 gecekondu eksildi

Karşıyaka Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yaptığı protokol gereği belediye arsasına yapılan konutların anahtar teslimi başlıyor. Mavişehir’deki Spor Salonu’nda yarın gerçekleştirilecek kura çekim töreniyle Mavişehir karşısındaki Yalı Mahallesi’nde 35 yıldır devam eden gecekondu sorunu sona erecek.
Aylık 150-250 YTL taksit

Gecekondu sahipleri,  Zübeyde Hanım Mahallesi’nde altyapısı tamamlanmış, çevre yolları, çocuk parkları, spor tesisi olan, yeni okulları ve alışveriş merkezi yapılan modern evlere taşınacak. Çağdaş bir kentte yaşamanın her türlü imkanına kavuşacak olan hak sahipleri, yeni evleri için aylık 100 ile 250 YTL arasında taksit ödeyecek.
Karşıyaka’da kent dönüşümünü sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ Kentimizde sahilin dışında kalan çok kötü yapılaşma mevcut.
"En önem verdiğimiz gecekondu  sorununun ilk ayağını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere destek olan, güvenen herkese teşekkür ediyorum. Yalı Mahallesi artık gecekondu sorunlarıyla boğuşmayacak, insanlar “evleri bir gün yıkılacak mı” endişesi taşımadan gönül rahatlığıyla yaşayabilecek. Evlerini çocuklarına miras bırakabilecekler, kentte yaşamanın güzelliklerini görecekler. Uygulamamızı  Yalı Mahallesi’nde başlattık, ancak diğer yerlere de adım adım ulaşacağız.“

Yenigün / 11.01.2008 {nomultithumb}