Karşıyaka Mavişehir’de otopark sorunu yaşanıyor

Mavişehir Mahallesi Muhtarı Gürol Küçükgörür, bölgenin planlanırken iki daire için bir otopark ayrıldığını, oysa şimdi dört araç sabibi aileler olduğuna dikkat çekerek, “Çok ciddi boyutta otopark sorunu yaşıyoruz” dedi. Muhtar Küçükgörür, Mavişehir civarındaki arazilerin Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) ait olduğu için yeni otoparkların da yapılamadığını söyledi.
TOKİ’ye ait arsaların belediyeye devredilerek hane başına düşen otopark sayısının çoğaltılarak bu sorunun çözülebileceğine dikkat çeken Küçükgörür, bir diğer çözümün de Mavişehir’in en büyük alışveriş merkezi olan EGEPARK’ın arkasındaki katlı otoparkın biran önce bitirilmesi olacağını belirtti.
Karşıyaka Belediyesi’nin oluşturduğu tavsiye planının TOKİ tarafından onaylanması sonucunda EGEPARK’ın iki tarafında bulunan ve Dudayev caddesine kadar uzanan mevcut yolun genişletildiği taktirde park sorununun azalacağını vurgulayan Küçükgörür, şunları söyledi:
“Belediye TOKİ ile anlaştıktan sonra arsaların kamulaştırılmaları yapılacak ve buradan hafif kıvrımlı şekilde Dudayev caddesine çıkan yol düz bir hat halini alacak. Düz bir hat halini alan yolun belirli bölgelerinde boş alanlar kalacak. Bu alanlara Mavişehir’in ve çevre semtlerin otopark sorununu çözmek için yeni otopark alanlarının yapılmasını istiyoruz” dedi.
Küçükgörür, Mavişehir’in en büyük sorunlarından birisinin de Sport Enternational’ın çevresinde yaşandığını, geceleri spor merkezinin etrafında gençlerin araçlarını çekerek içki içtiklerini ve uygunsuz ilişkilerde bulunduklarından yakındı. Küçükgörür, o bölgedeki insanların spor merkezinin yakınından korkarak geçtiğini sözlerine ekledi.

gazeteyenigün-30.05.2007{nomultithumb}