KARŞIYAKA’ya Mega Stad Projesi

Karşıyaka’ya yeni bir stad kazandırılması için Karşıyaka Belediyesi’nce sürdürülen çalışmalarda çok önemli ve temel aşamalar tamamlanmaya başladı. Karşıyaka Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen stad çalışmasının ilk aşaması  olan yer tahsisi ve 1 / 5 binlik imar planının hazırlanmasının ardından proje İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi. Karşıyaka Belediye Meclisi’nce Örnekköy Zübeyde Hanım Huzur Evi’nin arkasındaki geniş alanda belirlenen stad yerinin 1 / 5 binlik imar planı İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Bu kabulün ardından yeni Karşıyaka Stadı için Karşıyaka Belediyesi’nce 1 / 1000 ölçekli uygulama planı hazırlanmaya başlandı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Spor Kulübü’nün futbol müsabakalarını yeni ve modern bir statta, taraftarıyla çok daha güçlü bir atmosferde bütünleşerek oynamasının tüm Karşıyaka halkının ortak hayali olduğunu vurgulayarak; “El Ele verip bu hayali hep birlikte gerçekleştireceğiz. Stad projemizin gerçekleşmesi için Karşıyaka Belediyesi olarak çok önemli bir başlangıç yaptık. İmar planlarını onaylayan Büyükşehir belediyemiz de stad sürecine hızlandırıcı ve olumlu bir katkı yaptı. Stad hem Karşıyakamıza hem İzmirimize ve tüm bölgemize ortak bir zenginlik kazandıracak. Kentimizin sportif toplumsal ekonomik gelişimine önemli bir destek sağlayacak. Hep beraber bu stadı Karşıyaka’ya kazandıracağız” dedi.
11.04.2007 GazeteYenigün {nomultithumb}