Kadifekalelilere bilgi toplantısı

Başkan Aziz Kocaoğlu, heyelan bölgesinden Uzundere’ye taşınması gündemde olan vatandaşlarla buluştu. ''Amaç, sizlerin canını, malını kurtarmak'' diye konuştu

İZMİR DHA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Kadifekale’de heyelan bölgesindeki bin 968 evde yaşayan vatandaşlarla Kültürpark’ta buluştu.
Bölgenin yıllar önce Bayındırlık Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu kararlarıyla ‘heyelan bölgesi’ ilan edildiğini hatırlatan Kocaoğlu, ''Herhangi bir toprak kaymasıyla olumsuz olaylar olduğunda, bunun hesabını ne hükümet, ne belediye ne de İzmir halkı verebilir. Sizin, çocuklarınızın, torunlarınızın hayatlarını kurtarmak istiyoruz. ‘Buraya villalar yapılacak’ düşüncesini atın kafalarınızdan. Böyle bir şey yok. Buraya ağaçlandırmadan başka bir şey yapılamaz. Sizleri daha iyi bir yere götürüyoruz. Amaç, canınızı, malınızı kurtarmak'' diye konuştu.
Uzundere’deki konutların uygun şekilde fiyatlandırılacağını ve kolay ödeme koşulları oluşturulacağını vurgulayan Kocaoğlu, şöyle devam etti: ''Evlerinin değeri daha yüksek olanlara peşin ödeme yapacağız. Düşük olan vatandaşlarımız ise ödemelerini 15 yılda, aylık 120-150 YTL taksitlerle yapacak.'' Uzundere’deki konutlarda her türlü sosyal imkanın bulunacağını da vurgulayan Kocaoğlu; midye işleme tesisi, pazaryeri, çok amaçlı salon, spor, bilgisayar-kütüphane ve Telekom alanlarının yapılacağını kaydetti.

Milliyet Ege – 26.06.2007